502 Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar

08.04.2023
7.297
502 Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar

502 Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar? Japon yapıştırıcıyı yapıştığı yere zarar vermeden çıkarmak mümkündür. Bunun için birkaç basit yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

Püf Noktalara Göz Atın

 

Aslında çok işe yarayan fakat bir yerlere yapıştığı zaman büyük bir sorun yaratan Japon yapıştırıcısı çıkarmak için birçok yöntem kullanmamız mümkün olmaktadır. Özellikle elden çıkması zor olan bu yapıştırıcıyı çıkarmak ve bunu yaparken derinizi zedelemeden yapmak oldukça önemli olmaktadır.

Çıkarmaya çalışırken eğer el yada herhangi bir yerinize yapışmış olan deri hassas olduğu için zedeleyebilir siniz. Bu sebep ile nasıl çıkarmanız gerektiğini bilmeli ve kendinize zarar vermeden çıkarmalısınız. Herhangi bir eşya yada bir işi yapıştırırken elimize yapışan yapıştırıcı lekesini çıkarmak için en iyi yöntem aseton sürmek olacaktır. Asetonun içinde bulunan oje çözeltici maddeler Japon yapıştırıcısını çıkarmaya yetecektir.

Sizde elde bulunan Japon yapıştırıcısını nasıl çıkar sorununa aseton ile çözüm bulabilirsiniz. Fakat söylemekte fayda var asetonu döktüğünüz yere birkaç saniye bekledikten donra yapışan yeri yavaş bir şekilde ovarak sanki elinizden bant kaldırıyormuş gibi yavaş hareketler ile çıkarmaya çalışmalısınız.

Bu sayede hem cildiniz zarar görmez hem de eliniz temizlenir.

 Kumaşa Yapışan Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?

En büyük sorunlardan biri olan kumaştan Japon yapıştırıcı nasıl çıkar derdi için sizlere birkaç açıklama yapmaya çalışacağız. Sizlerde bu sayede en sevdiğiniz veya yeni aldığınız giysinizden çıkarmanın bir yolunu bulacaksınız. Öncelik ile yapıştırıcı yeni dökülmüş ve kurumuş ise yine aseton deneyebilirsiniz. Bu sorunuzu bekli aseton ile çıkaramaz iseniz o zaman çare ikinci yolu denemekten geçecektir.

Kumaştan Japon yapıştırıcı nasıl çıkar diye merak edenlere şunu söylemeliyiz ki yapmanız gereken ilk işlem sentetik tiner almanızdır. Sentetik tiner ile kumaştan yapıştırıcı çıkar. Bu sayede sizde en sevdiğiniz kıyafeti yapıştırıcı uğruna feda etmemiş olacaksınız. Nasıl uygulamanız gerektiğine gelirsek  yapıştırıcı lekesi olan yere sentetik tiner dökün ve biraz bekledikten sonra yıkayın bu sayede yapıştırıcı hem çıkmış olacak hem de lekesi gitmiş olacaktır.

Sizde bu sayede evde sorun yaşamadan elbisenize yapışan Japon yapıştırıcı lekesi ile vedalaşarak sorunun sonunda rahat bir nefes alabilirsiniz. Sentetik tiner ile elbisenize yapışan yapıştırıcı ve lekesi çok rahatlık ile çıkar.

Temizlik aşamaları

Özellikle plastikten lekesi zor çıkan Japon yapıştırıcı nasıl çıkar merak edenlere kısa bir açıklama yapmaya çalışalım. Plastikte kötü görüntü oluşturan bu yapıştırıcı çıkarmak için yapmanız gereken; ıslak mendil ile yapıştırıcının döküldüğü alanı yumuşatmaya çalışmaktır.

  • Islak mendil ile yumuşayan yapıştırıcıyı aseton dökün ve hassas yerlerde kullanılan mikrofiber bir bez ile silin. Bu sayede Japon yapıştırıcı çıkar.
  • Eğer böyle bir beziniz yoksa nasılçıkar diye düşünenler için başa bir yöntem olarak mikrofiber bez yerine gözlük bezi kullanabilirsiniz. Bu bezde ayın görevi görecektir. Bu sayede özellikle hassas plastik ve cam üzerine yapışmış olan lekeleri aseton yardımı ile rahatlıkla çıkaracak ve sizde yaşadığınız bu olumsuzluktan kurtulacaksınız.

Japon yapıştırıcısı çok hızlı kuruduğu ve etkili bir yapıştırıcı olduğu için hemen kuruma özelliğine sahiptir. Fark edilmeden siz iş yaparken yapışan yapıştırıcı için bu yolları deneyerek sizde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Sumeyye dedi ki:

    Kanepe japon yapistirici damladi ve asetonla denedim cikartmadi ne yapmam lazim cok kotu gozukuyor lutfen yardimci olun