Akciğer Nasıl Temizlenir? Bitkisel Akciğer Temizleme Kürü

09.02.2021
5.024
Akciğer Nasıl Temizlenir? Bitkisel Akciğer Temizleme Kürü

Akciğeri Nasıl Temizlenir?

Akciğer nasıl temizlenir sorusunun cevabı, günümüzde en çok merak edilen konulardan birisidir. Vücudun en önemli organlarından biri olan akciğer, çeşitli nedenlerle zamanla kirlenmekte ve işlevini yerine getirememek gibi problemler oluşabilmektedir. Bunun en temel sebebi; sağlıksız beslenme, kronik rahatsızlıklar, akciğer enfeksiyonu, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıkların tüketilmesi, kimyasal ve kimyasal türevli ürünlerin imalat yerlerinde bu gazların etkisine maruz kalınması gibi durumlarda akciğerler büyük zarar görür.

Akciğerin kirlenmesine neden olan ve işlevini bozan zararlı alışkanlıkların terk edilmesi ve bununla birlikte sağlıklı beslenmeye geçilmesi halinde, akciğerler kendini yenileyerek temizlik süreci başlatılabilir.

Burada önemli olan husus, akciğer temizliği için kullanılacak tedavi yöntemleri ve bu tedavi yöntemlerinin usulüne uygun olarak ve düzenli olmak şartıyla uygulanmasıdır. Günümüzde bitkisel tedavi yöntemleri ile akciğer temizliğinin yapılması her geçen gün daha da yaygınlaşmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Akciğer Hangi Bitki Temizler?

Akciğer hangi bitki temizler sorusu, özellikle akciğer rahatsızlığı bulunanlar ve bulaşıcı hastalıkların akciğer üzerinde meydana getireceği hasarlara önlem almak isteyen kişilerce merak konusu olmaktadır. Alternatif tıpta önerilen uygulamalar ve bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak akciğerlerin temizlenmesi mümkündür.

Özellikle akciğerin kirlenmesine sebep olan pişirilmeyen veya genetiği değiştirilmiş gıdaları fazlaca tüketilmesi, düzensiz beslenme, hazır besinlerin yenmesi gibi durumlarda akciğerlerde farklı hastalıklar meydana gelebilmektedir. Vücudun bağışıklık sisteminin zayıf olması, kişinin ciddi rahatsızlıklara direncini azaltmakta ve bazı insanlarda ilerleyen süreçlerde bu hastalıklar kişinin ölümüne neden olabilmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak ve mucizevî tedavi edici özelliğe sahip bitkiler tüketilerek vücudun savunma sistemi güçlendirilebilir. Akciğere en çok zarar veren sigara ve alkol tüketiminin meydana getirdiği hasarların ortadan kaldırılması için bu zararlı alışkanlıkların terk edilmesi ve akciğer temizleyici özelliğe sahip bitkiler tercih edilmesi gerekir.

Zerdeçal, zencefil, üzüm, lahana, kuruyemiş, sarımsak, ebegümeci, okaliptüs yağı gibi bitkiler ve bitkilerden elde edilen yağlar kullanılarak akciğerleri temizlemek mümkündür.

Akciğer İltihabına Ne İyi Gelir?

Akciğer iltihabına ne iyi gelir? Akciğerde meydana gelen enfeksiyonlar, akciğerin işlevini yerine getirmesine engellemekle birlikte vücudun bağışıklık sistemini azaltmakta ve nefes darlığı gibi sonuçların oluşmasına neden olur.

Ayrıca akciğerde oluşan iltihaplanmalar, şiddetli ağrılara sebebiyet verebilmektedir. Bu iltihabın ortadan kaldırılması için çeşitli bitkisel reçeteler ve bitkisel tedavi yöntemleri düzenli bir şekilde uygulanması halinde başarılı sonuçların elde edildiği tespit edilmiştir. Yapılması gereken işlem, güvenilir sitelerden ve kişilerden bitkisel tedavi tariflerinin uygulanması ve bu konudaki doğru bilgilere göre hareket edilmesidir.

Akciğer iltihabına karşı Mersin yaprağı, Mersin meyvesi, üzerlik tohumu, udihindi, keten tohumu, andız otu kökü, çam sakızı, nohut ve bal olmak üzere bu bitkilerin ve besinlerin her biri için hazırlanan tarifler uygulanarak iltihap ortadan kaldırılabilir.

Mersin Yaprağı İle Akciğer İltihabına Çözüm

4-6 gram ağırlığında Mersin yaprağı ufalanır ve bir bardak kaynar suya konulur. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra günde 2-3 bardak olmak üzere yemeklerden önce içilmelidir.

Mersin Meyvesi İle Akciğer İltihabına Çözüm

4-6 gram civarında Mersin meyvesi bir bardak kaynar suya konularak, 10 dakika bekletilir. Yemeklerden önce içmek şartıyla günde 2-3 bardak içilebilir.

Su İçmek Akciğeri Temizler mi?

Su içmek akciğeri temizler mi sorusuna verilebilecek en kısa cevap; su ile vücuttaki toksinler ve atıklar temizlenerek akciğerin temizlenmesi görevini görür. Vücudun en önemli organlarından olan akciğerin hasar görmesi, çeşitli hastalıkların oluşması ile birlikte nefes darlığı problemlerin oluşmasının temel kaynağıdır. Bu nedenle akciğeri en çok kirleten sigara, alkol gibi alışkanlıkların vakit kaybetmeden terk edilmesi önem arz eder.

Akciğerin temizlenmesine yardımcı olan bitkisel tedavi yöntemleri dışında su ile de akciğerin temizlenmesi mümkündür. Hayatın kaynağı olan suyun, vücudun ihtiyacı kadar içilmesi halinde tüm vücuttaki toksinler dışarı atılabilir.

Özellikle akciğer temizliğinde etkili sonuçların elde edildiği su tüketimi ile akciğerin işlevini yerine getirmesi ve bağışıklığın güçlendirilmesi sağlanabilir. Sağlıklı sular tüketmek şartıyla ve günlük vücudun ihtiyacı olan 2 ile 2,5 litre arasında su tüketilerek akciğer temizlenebilir.

akciğer temizliği nasıl yapılır

Akciğer Bronşları Nasıl Temizlenir?

Akciğer bronşları nasıl temizlenir sorusunun cevabı erkek, kadın birçok kişi tarafından merak edilir. Alkol tüketimi, sigara içmek, pasif içici olmak, farklı rahatsızlıklardan dolayı içilen ilaçların meydana getirdiği yan etkiler, hava kirliliği, kimyasal gazlara maruz kalmak gibi durumlar akciğerleri olumsuz yönde etkileyecek sonuçların oluşmasına neden olur.

Bronşlarda, zamanla bahsedilen nedenlerden dolayı oluşan toksinler, akciğerleri yorarak hem yaşam kalitesini düşürür hem de akciğerin işlevini yerine getirmesini engeller. Akciğer detoksu ile akciğer bronşları temizlenmesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Yeşil Elma Kürü İle Akciğer Bronşların Temizlenmesi

 • 3 adet yeşil elma
 • 1 kök zerdeçal
 • 1 kök zencefil
 • 2 adet çubuk tarçın
 • 5 adet karanfil

Hazırlanışı

Yeşil elmalar yıkanır ve kabukları soyulmadan 4 parçaya bölünür. İçerisindeki çekirdekler çıkarılır ve diğer malzemelerle birlikte bir tencereye konulur. Yeterli miktarda su ilave edilerek 5 dakika kaynatılır. Hazırlanan bu kürü, sabah ve akşam tüketmek şartıyla 2,5 ay boyunca devam edilmesi halinde nefes alışverişinde belirgin bir şekilde rahatlık sağlayacaktır.

Akciğer Temizliği Yoğurt Bal Kürü

Akciğer temizliği yoğurt bal kürü ile yapılmasında çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yoğurdun içeriğinde birçok mineral ve vitamin bulunması, hem bağışık sistemini güçlendirerek direnci arttırır hem de çeşitli hastalıklara sebep olan virüs ve bakterilerin atılmasını sağlar.

Ayrıca yoğurt içerisindeki iyi probiyotikler, beyaz kan hücrelerinin performansını artırarak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Sağlık açısından çok faydalı bir besin kaynağı olan mucizevî özellikleri sahip diğer bir besin baldır.

Bal ile yoğurdun bir araya getirilmesi ile hazırlanan kür yardımıyla, akciğer temizliğinde çok başarılı sonuçlar elde edildiği ispatlanmıştır. Yoğurt bal kürü ile bağırsak hastalıklarının tedavisi, mantar enfeksiyonlarını önleme, tansiyon düşürücü, sindirim sistemini düzenleyici, kemik gelişimini destekleyici, yanıkların ve yaraların tedavisi ve akciğer temizliği gibi birçok faydası bulunur.

Sigara İçenler İçin Akciğer Temizleme

Sigara içenler için akciğer temizleme amacıyla kullanılan ve hazırlanacak birçok bitkisel tedavi mevcuttur. Akciğeri en çok kirleten ve nefes darlığına sebep olan aynı zamanda tehlikeli hastalıklardan olan başta kanser olmak üzere birçok kronik hastalığın sebebi sigara kullanmaktır.

Doğal tedavi yöntemleri ile ve doğal besinler tüketilerek, sigara içen bir insanın akciğerinin temizlenmesi mümkündür. Sigara içen kişiler, akciğerleri temizlemek için greyfurt, sarımsak, keklik otu, zencefil, okaliptüs, havuç, nane, aloe vera suyu, meyan kökü gibi meyve ve bitkileri tüketebilirler.

Akciğer Nasıl Temizlenir Saraçoğlu?

Akciğer nasıl temizlenir Saraçoğlu tarafından tarif edilen bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak kirlenen akciğer temizlenebilir ve oluşan hasarlar tedavi edilebilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından akciğerleri temizleyen keçiboynuzu kürü ve tere çay tariflerini uygulayarak bu 2 kürün faydalarından yararlanılabilir.

Tere Çayı İle Akciğer Temizliği

 • 15 adet tere
 • 2 su bardağı su

Hazırlanışı

Su kaynatılır ve içerisine tereler atılarak tencerenin kapağı kapalı olmak şartıyla 3 dakika kadar tereler haşlanır. Haşlanmış tereler, süzülerek bir cam kaba aktarılır. Hazırlanan bu kür, yemeklerden 2 saat sonra veya sabah aç karnına tüketilmelidir. Kesintisiz 5 gün uygulanması halinde tere çay kürü ile 3 gün sonunda bronşlar açılır. Ayrıca balgam söktürür. 5 günden fazla uygulanması önerilmez.

Keçiboynuzu Kürü İle Akciğer Temizleme

 • 7 adet keçiboynuzu
 • 2 bardak su

Hazırlanışı

Soğuk suyla yıkanan keçiboynuzları, küçük parçalar haline getirilir. 2 bardak su kaynatılır ve kaynatılan su içerisine belirtilen miktarda keçiboynuzları atılarak yaklaşık 7-8 dakika kaynatılır. Bu işlemden sonra yaklaşık 20 dakika kadar soğuması sağlanır. Bu karışım süzülerek cam kavanoza doldurmak şartıyla sabah ve akşam olmak üzere birer bardak içilmelidir. 1 ay boyunca düzenli olarak uygulanması halinde sağlayacağı etkiler belirginleşir.

Akciğer Temizleme Kompostosu

Akciğer temizleme kompostosu, akciğerleri kısa sürede temizlemekle birlikte vücuttaki atıkların ve hastalıklara sebep olan bakteriler ve virüslerin yok edilmesi sağlanabilir. Dr. Ömer Coşkun’un akciğer temizliği için önermiş olduğu akciğer kompostosu tarifi ile bağışıklık sistemi güçlendirilebilir ve nefes almak vermek kolaylaştırabilir.

Akciğer Temizliği İçin Komposto Tarifi

 • 1 kök zerdeçal
 • 1 kök zencefil
 • 2 adet kabuk tarçın
 • 4-5 adet karanfil
 • 3 adet yeşil elma

Hazırlanışı

Elmaların kabuğu soyulmadan 4 parçaya bölünür ve çekirdekli kısımları çıkarılır. Tüm malzemeler ile birlikte bir kaba konularak kaynatılır. Hazırlanan komposto, her gün sabah ve akşam birer bardak içilecek şekilde 72 gün boyunca devam edilmelidir. Bu kür yardımıyla, 5 yılda temizlenebilecek akciğerler, 2,5 ay gibi kısa bir sürede tertemiz bir hale gelir.

Akciğeri Temizleyen Mucize Karışım

Akciğeri temizleyen mucize karışım tüketilerek öksürük problemi, bronşit gibi rahatsızlığı olanlar bu sorunların meydana getirdiği olumsuz neticelerden rahatlıkla kurtulabilirler.

Akciğeri Temizleyen Mucize Karışımın Hazırlanışı

 • 400 gram esmer şeker
 • 2 çay kaşığı zerdeçal
 • Ufak bir parça zencefil
 • 400 gram sarımsak

Kaynatılmış suyun içerisine esmer şeker dökülür ve karıştırılır. Bu suyun içerisine sarımsak, zerdeçal parçaları ve rendelenmiş olan zencefil ilave edilerek tekrar kaynayana kadar bekletilir. Kaynama işleminden sonra oda sıcaklığında biraz bekletilir ve daha sonra tüketilmek üzere buzdolabında muhafaza edilir. Sabahları aç karnına akşamları ise yemekten 2 saat sonra tüketilmek şartıyla her gün 2 yemek kaşığı tüketilmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.