Asetonsuz Ojelerin Çıkarılmasında Hangi İşlemler Uygulanabilir?

  01.07.2017
  152
  Asetonsuz Ojelerin Çıkarılmasında Hangi İşlemler Uygulanabilir?

  Evde aseton olmadığı zaman doğal ürünler yardımı ile tırnaklardaki ojeleri kolay ve hızlı şekilde çıkartmak mümkündür. Bu uygulamalar doğru şekilde yapıldığı sürece etki sağlayacaktır.

  Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar?

  Ojelerinizi çıkartacağınız sırada asetonunuzun bittiğini fark ettiğinizde telaş etmeye gerek yoktur. Farklı uygulamalar sayesinde aseton kullanmadan ojelerinizi kolay şekilde çıkartabilirsiniz. Evde aseton yoksa oje nasıl çıkarılır;

  Kolonya

   

  Gerekli malzemeler

  • Limonlu kolonya
  • Tabak

  İlk olarak tabağın içine kolonya tırnakları kapatacak şekilde dökülür. Tırnakların tamamı bu tabağın içinde 5 dakika boyunca bekletilir. Limonlu kolonya dökülen pamuk ile oje evde aseton olmadan çıkarılır. Aseton kadar etkili olmasa da aseton yoksa oje nasıl çıkar kapsamında imdadınıza yetişir. Oje çıkarıldıktan sonra kolonya tırnaklarınızı kurutmasın diye vazelin tarzında nemlendiriciler kullanılmalıdır.

  Sirke ve Limon

   

  Gerekli Malzemeler

  • Pamuk
  • Tabak
  • Kaşık
  • Sirke
  • Yarım limon

  Yarım limon bir kasenin içine sıkılır. Yarım limonun suyu kadar sirke ilavesi yapılır. Tüm tırnaklar hazırlanan karışım içinde 5 dakika boyunca bekletin. Sonra pamuk yardımı ile ojelerinizi çıkartın. Aseton yoksa oje nasıl çıkar kapsamında oldukça etkili bir çözümdür. Bu işlemle yumuşayan ojeleri kendinizde tırnaklarınızdan kaldırabilirsiniz. Tırnaklarda bulunan ojelerin tamamı çıktıktan sonra mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekir. Karışımın içinde yer alan limon ile sirke asidik özelliğinden kaynaklı olarak kurutma yapabilir. Bundan dolayı nemlendirici kullanılmalıdır.

  Diş Macunu

   

  Gerekli Malzemeler

  • Diş macunu
  • Diş fırçası
  • Kağıt havlu

  Diş macunundan bir yemek kaşığı derin bir kabın içine konulur. Eski diş fırçası ile tek tek tırnaklara sürülerek ovulur. Ovma işleminde ojeler kolay bir şekilde çıkmaya başlar. Ardından kağıt havlu ile tırnaklar silinir ve yıkanır.

  Oje Evde Neyle Çıkar Kapsamında Etkili Olan Diğer Çözümler

  Limon ve Sıvı Sabun

   

  Gerekli Malzemeler

  • Pamuk
  • Limon
  • Sıvı sabun
  • Derin kap
  • Ilık su

  İlk olarak elinizin dayanabileceği yükseklikte suyu bir kabın içine koyun ve üzerine sıvı el sabununu ekleyin. Hafif ılıyan suyun içine tırnaklarınızı bandırın ve 5 dakika boyunca bekletin. Sonrasından yumuşayan tırnaklarınızı limon ile ovarak oje çıkarılır. Yumuşayan tırnaklardan ojeleri çıkarmak için hızlı davranmak daha net sonuçların elde edilmesini sağlar. Ojelerin tamamı çıkarıldıktan sonra nemlendirici yardımı ile ellerinizi ve tırnaklarınızın tamamını nemlendirin. Sıvı sabun ile limon tırnakları kurutup zarar verebilir.

  Oje İle Oje Çıkar

   

  Bu uygulama için tek ihtiyaç olan malzeme oje ile pamuktur. Ojeyi ojeli olan tırnağınıza sürün. Ve pamuk yardımı ile bekletmeden hemen silin. Bu sayede ojeler hemen çıkar. Ojelerin tamamı çıktıktan sonra tırnaklarınızı bekletmeden yıkayın. Ardından vazelin tarzındaki kremleri sürerek nemlendirme işlemini bitirin.

  Alkol İçere Deodorantlar Ve Parfümler

   

  deodorant ve parfüm herkesin evinde bulunan ürünlerdir. Bu ürünlerin içeriğinde alkol bulunduğu için temizleme konusunda fayda sağlar. Ojeli olan tırnaklara uzak mesafeden sıkma işlemi yapılır. Bu uygulamada tırnakların kuru olması çok önemlidir. Aksi takdirde uygulama kesinlikle işe yaramaz. Sıkılan deodorant birkaç saniye bekletilir ve tırnaklardaki cila hemen el yardımı ile sökülür. Bunun dışında bir sorun mevcutsa yani tırnak diplerinde oje kalıntıları kaldıysa kürdan, manikür için kullanılan aletler ve kör olan nesneler ile bunları çıkartabilirsiniz. Diplerde kalan kalıntıları kaldırma işlemlerinde parmak etlerine zarar vermemek gerekir. Kalıntı çıkarma konusunda zorlanıyorsanız deodorant sıma işlemi yeniden yapılır ve ojeler olduğu alandan silinir. Zaten bu uygulama önemli olan tırnağın ve etin kendisine zarar vermemektir. aksi takdirde enfeksiyon kapmak bile mümkün olabilir.

   

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.