Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar?

13.10.2023
6.907
Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar?

Evde aseton olmadığı zaman doğal ürünler yardımı ile tırnaklardaki ojeleri kolay ve hızlı şekilde çıkartmak mümkündür. Bu uygulamalar doğru şekilde yapıldığı sürece etki sağlayacaktır.

Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar?

Evde Asetonsuz oje çıkarma için sizlere kısa bilgiler vereceğiz. Ojelerinizi çıkartacağınız sırada asetonunuzun bittiğini fark ettiğinizde telaş etmeye gerek yoktur. Farklı uygulamalar sayesinde aseton kullanmadan ojelerinizi kolay şekilde çıkartabilirsiniz. Evde aseton yoksa oje nasıl çıkarılır;

Kolonya

Gerekli malzemeler

 • Limonlu kolonya
 • Tabak

İlk olarak tabağın içine kolonya tırnakları kapatacak şekilde dökülür. Tırnakların tamamı bu tabağın içinde 5 dakika boyunca bekletilir. Limonlu kolonya dökülen pamuk ile oje evde aseton olmadan çıkarılır. Aseton kadar etkili olmasa da aseton yoksa oje nasıl çıkar kapsamında imdadınıza yetişir. Oje çıkarıldıktan sonra kolonya tırnaklarınızı kurutmasın diye vazelin tarzında nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Sirke ve Limon

Gerekli Malzemeler

 • Pamuk
 • Tabak
 • Kaşık
 • Sirke
 • Yarım limon

Yarım limon bir kasenin içine sıkılır. Yarım limonun suyu kadar sirke ilavesi yapılır. Tüm tırnaklar hazırlanan karışım içinde 5 dakika boyunca bekletin. Sonra pamuk yardımı ile ojelerinizi çıkartın. Aseton yoksa oje nasıl çıkar kapsamında oldukça etkili bir çözümdür. Bu işlemle yumuşayan ojeleri kendinizde tırnaklarınızdan kaldırabilirsiniz. Tırnaklarda bulunan ojelerin tamamı çıktıktan sonra mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekir. Karışımın içinde yer alan limon ile sirke asidik özelliğinden kaynaklı olarak kurutma yapabilir. Bundan dolayı nemlendirici kullanılmalıdır.

Diş Macunu

Gerekli Malzemeler

 • Diş macunu
 • Diş fırçası
 • Kağıt havlu

Diş macunundan bir yemek kaşığı derin bir kabın içine konulur. Eski diş fırçası ile tek tek tırnaklara sürülerek ovulur. Ovma işleminde ojeler kolay bir şekilde çıkmaya başlar. Ardından kağıt havlu ile tırnaklar silinir ve yıkanır.

Oje Evde Neyle Çıkar Kapsamında Etkili Olan Diğer Çözümler

Limon ve Sıvı Sabun

Gerekli Malzemeler

 • Pamuk
 • Limon
 • Sıvı sabun
 • Derin kap
 • Ilık su

İlk olarak elinizin dayanabileceği yükseklikte suyu bir kabın içine koyun ve üzerine sıvı el sabununu ekleyin. Hafif ılıyan suyun içine tırnaklarınızı bandırın ve 5 dakika boyunca bekletin. Sonrasından yumuşayan tırnaklarınızı limon ile ovarak oje çıkarılır. Yumuşayan tırnaklardan ojeleri çıkarmak için hızlı davranmak daha net sonuçların elde edilmesini sağlar. Ojelerin tamamı çıkarıldıktan sonra nemlendirici yardımı ile ellerinizi ve tırnaklarınızın tamamını nemlendirin. Sıvı sabun ile limon tırnakları kurutup zarar verebilir.

Oje İle Oje Çıkar

Bu uygulama için tek ihtiyaç olan malzeme oje ile pamuktur. Ojeyi ojeli olan tırnağınıza sürün. Ve pamuk yardımı ile bekletmeden hemen silin. Bu sayede ojeler hemen çıkar. Ojelerin tamamı çıktıktan sonra tırnaklarınızı bekletmeden yıkayın. Ardından vazelin tarzındaki kremleri sürerek nemlendirme işlemini bitirin.

Asetonsuz Kalıcı Oje Çıkarma

Asetonsuz kalıcı oje çıkarma, tırnaklarınızı korumak için harika bir yöntemdir. Aseton, tırnaklarınızı kurutabilir ve zayıflatabilir, bu yüzden onu kullanmadan ojenizi çıkarmak isteyebilirsiniz. Asetonsuz kalıcı oje çıkarmak için ihtiyacınız olan tek şey, ılık su, zeytinyağı ve pamuk yünüdür. İşte adımları:

– Ilık suyu bir kaba doldurun ve zeytinyağını ekleyin. Karışımın tırnaklarınızı kaplayacak kadar yüksekliğe sahip olduğundan emin olun.
– Tırnaklarınızı karışıma batırın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Bu, ojenin yumuşamasına ve tırnaktan ayrılmasına yardımcı olacaktır.
– Pamuk yününü alın ve tırnaklarınızın üzerine hafifçe bastırarak ojenizi silin. Oje kolayca çıkmalıdır. Eğer zorlanıyorsanız, tırnaklarınızı biraz daha karışımda bekletin.
– Tüm ojeyi çıkardıktan sonra, tırnaklarınızı durulayın ve kurulayın. Ardından nemlendirici bir krem veya tırnak yağı uygulayın. Bu, tırnaklarınızı besleyecek ve parlak tutacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.