Bakır Malzemelerin Temizlenmesi Hakkında Pratik ve Etkili Yöntemler

  20.07.2017
  156
  Bakır Malzemelerin Temizlenmesi Hakkında Pratik ve Etkili Yöntemler

  Bakır kap, eski bakır malzemeler ve bakır paralar bazı pratik ve etkili yöntemler sayesinde kolayca temizlenerek ilk günkü hallerine dönebilmektedirler. Bu pratik ve etkili yöntemler hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda.

  Bakırın Üretimi ve Temizliği

   

  Bulunması taş devri zamanına dayanan bakırlar, binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılmaktadır. Özellikle sanayide, para ve mutfak eşyaları yapımında bu maden çokça kullanılır. Genellikle kurşun ve çinko yataklarının olduğu yerlerden çıkarılır ve işlenir. Günümüzde para ve mutfak yapımında kullanılmakla beraber, eski çağlardan kalma paralar, eşyalar ve ilkel silahlar hala günümüzde bulunmaktadır.

  Bakırın mutfak eşyalarında kullanılmasının en büyük sebebi çok iyi bir iletken olup ısıyı eşit ve çabuk dağıtmasıdır. Bu yüzden de bakırdan tencerede ve cezvelerde pişirilen yemek ve içecekler daha güzel ve sağlıklı olurlar.

  Her evde kullanılan bakır nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız çözümü çok basit.Bakırların para ve eşyaların temizlenebilmesi için sirke, tuz ve limon yeterli olacaktır. Kararan malzemelerimizi limon ve tuz ile ovarak parlatabilir ve temizleyebiliriz. Bakırdan eski paraları temizlemek istersek de bir kaba koyarak sirkeli suda kaynatmamız yeterli olacaktır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.