Bebek Yağı Lekesi Nasıl Çıkar

17.07.2019
6.835
Bebek Yağı Lekesi Nasıl Çıkar

Bebek yağı lekesi özellikle bebek sahibi ailelerin karşılaşabileceği bir durumdur. Ayrıca güzelliğine meraklı bayanlar cilt bakımında da kullanmaktadır. Bir çok faydası olan bebek yağı kıyafet ve diğer objelere bulaştığında temizlemesi bir o kadar da zordur. Bebek yağı lekesi nasıl çıkar yazımızda bazı yöntemleri paylaşalım.

Bebek yağı

Bebek yağı küçük yavrularımızın ciltlerini nemlendirmek ve çeşitli doğal etkilere karşı korumak için kullanılmaktadır. Narin olan bebek cildine zarar vermemek adına kaliteli markalardan kullanmanızda fayda vardır.

Bebek Yağı Lekesi

Yağ lekeleri hayatımızın içerisinde karşılaşabileceğimiz sorunlardandır. Bunlardan bir tanesi de bebek yağı lekesi olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bebek yağı lekesi kıyafet, halı, koltuk ve duvar gibi yüzeylere bulaştığında temizlemek için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri aşağıda paylaşmaktayız.

bebek yağı lekesi nasıl çıkar

Bebe Yağı Çıkar Mı?

Bebek yağı uygun yöntemler uygulandığında leke kalmadan çıkarılabilmektedir. Aşağıda belirtilen yöntemlerle bebek yağı lekesi çıkmazsa bir kuru temizlemeye götürerek ön leke temizleme işlemi yaptırmalısınız.

Bebek Yağı Kıyafetten Nasıl Çıkar?

Bebek yağı lekesini kıyafetten çıkarmak için uygulanması gereken temizleme yöntemi şu şekildedir.

  • Açık renkli ve yıkanabilen giysinizi kaliteli bir deterjanla fazla bastırmadan ovalayın.
  • Ovaladıktan sonra 15 dakika bu şekilde bekletin.
  • Giysinin yıkama talimatında belirtildiği şekilde yıkayın.
  • Giysinizi kurutucu yerine kendi kendine kurumasını sağlayın.
  • İşlem sonrası bebek yağı lekesinin bir kısmı kalmışsa işlemi tekrarlayın.

Daha fazla bilgi için giysilerdeki yağ lekesi nasıl çıkar yazımızı okuyabilirsiniz.

Duvardaki Bebek Yağı Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki bebek yağı lekesini çıkarmak için diğer yağ lekelerinde uygulanan yöntemler gibidir.

Duvardaki yağ lekesi nasıl çıkar makalemizde detaylar bulunmaktadır.

Halıdan Bebek Yağı Nasıl Çıkar makalemizde faydalı olabilir.

Bebek Yağı Leke Yapar Mı?

Her kesin merak ettiği konulardan bir tanesi ise bebek yağı nın leke yapıp yapmadığıdır.Siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda bebek yağının lekelerinden kurtulmak için,evde kendinizin kullandığı günlük malzemeler ile bu lekelerden kurtulma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bebek yağı lekelerini çıkarmak için kullanılan bir çok malzemeler vardır.Bu malzemelerin bir çok kısmı yağı çektiği gibi bir çok kısmı da yağı iter.Bu nedenle su ve deterjanla yapılan temizlik yeterli olmaz.Bu yüzden yapacağınız uygulama ve kullanılan malzemelerin önemi oldukça büyüktür.

Yapacağımız işlemler;yün,ipek,doğal elyaflı ve süt gibi kumaşlara uygulanacağı zaman,kumaşlara zarar verdiği gibi renklerinide açabilir.Koku ve renklendirici içermeyen detarjanlar açık renkli giysilerde kullanılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.