Duvardaki Kurşun Kalem Lekesi Nasıl Çıkar

04.04.2023
6.926
Duvardaki Kurşun Kalem Lekesi Nasıl Çıkar

Duvarınızda oluşan kurşun kalem lekelerini küçük işlemlerle kısa süre içerisinde çıkarabilir ve temiz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Karbonat İle Kesin Çözüm

Evde haylazlık yapan çocuklar zaman zaman duvarda kalem lekesi bırakabilir, duvara resim çizme karalama gibi yaramazlıklar yapabilir. Evde boş vakitlerde duvarları kırmızı renkli ve kurşun kalem çizikleri oluşturabilir. Sizin için istenmeyen bir durum olan karalamalar özel yöntemlerle çıkartılabilir. Çocuklar Kırmızı kalem ile duvarları karalayabilir bu kurşun kalem izleri duvarda çirkin bir görüntü oluşturabilir.

Bu yöntemlere yakından baktığımızda öne çıkan tercihleri şu şekilde ele alabiliriz. Karbonat tozu Kurşun kalem lekesi çıkarmak için önemli bir yöntemdir. Az bilinen bu yöntem duvar yüzeyine de az oranda hasar verir. Duvardan leke büyük oranda temizlendiği gibi duvarda fazla hasar görmeyerek etkileri verimli bir temizlik işlemi yapılır ve leke çıkar. Bu işlemi yapmak için yumuşak ve temiz bez alınarak hafif oranda nemlendirilir. Bir miktar karbonat hazırlanmış olan dökülerek duvar yüzeyi ovulmaya başlanır. Böyle diye duvarda ciddi bir hasar oluşturmadan kurşun kalem lekesi çıkar. Bu yöntemle nasıl leke izleri çıkar diye düşünmenize gerek kalmayacak.

Salatalık İle Duvar Lekesine Çözüm

Salatalık duvar lekesi için özel bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Etkili bir yöntem olan salatalık kalem lekesi gidermek için oldukça başarılı sonuçlar oluşturur. Masrafsız ve kolay bir yöntem olan salatalık duvar kurşun kalem leke oluşumları için sıkça kullanılan bir işlemdir. Bir şekilde kedilerin salatalık lekenin durumuna göre çıkana kadar duvara sürünmeye devam edilir. Nasıl lekeleri çıkartırım diye düşünenlere bu yöntem çözüm olacak. Saf alkol kullanılarak kurşun kalem leke oluşumları silinebilir. 90 derece saf alkol kullanılacak olan bu yöntemde kalem lekesi oluşumuna karşı oldukça etkili bir tercihtir.

Eğer alkol var kolayca bu malzeme ile duvardan leke çıkarılabilir. Alkol ile leke nasıl çıkar uygulamasını yaparken temiz bir pamuk parçası alınır Ve saf alkol atılmak suretiyle lekeli bölgeye sürülür. Bu işlem ile leke büyük oranda çıkar. Bazı durumlarda lekenin ve duvarın durumuna göre kurşun kalem lekesi çıkmayabilir. Bu gibi durumlarda amonyak kullanılarak leke kolayca çıkar. Kolay şekilde bulunabilen amonyak maddesi az miktarda kullanıldığında duvardan, kumaştan ya da halıdan leke çıkar. Bu seçenek ile de lekeleri nasıl çıkartacağınızı biliyorsunuz artık.

Duvar Lekesine Özel Çözümler

Leke izleri nasıl çıkar diye düşünenlere özel seçenekler sunan bu yöntemlerle leke izleri çıkarmak pratik bir işleme dönüşüyor. Hangi yöntemi nasıl yapacağınızı bildiğinize göre artık bu sorunları düşünmenize gerek yok. Bu yöntemlere ek olarak özel önlemler de bu sorunla nasıl mücadele edeceğinizi gösteren özel seçenekler oluşturuyor. Duvardaki izleri kapatmak için bu lekelere uyumlu şekilde boyama yapabilirsiniz.

Ayrıca leke izleri özel boya tercihleri ile leke tutmayan boyalar kullanılarak lekeyi engelleyebilir bu izleri hiç oluşmadan bertaraf edebilirsiniz. Bu yöntemler lekeleri çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca duvardaki lekeyi çıkarmak için de silgi de kullanabilirsiniz. Silgi ile sildikten sonra temiz hafif ıslak bir bez kullanarak da duvarnızı temizleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. samire dedi ki:

    Çok etkili bir çözüm!