Ev Hanımlarına ve İş Arayanlara Para Yardımı Başvurusu

22.12.2022
2.415
Ev Hanımlarına ve İş Arayanlara Para Yardımı Başvurusu

Ev Hanımlarına ve İş Arayanlara  Para Yardımı Başvurusu; Çalışmayan ev hanımlarına devlet tarafından bir çok sosyal yardım ve para yardımı yapılmaktadır. Ev hanımlarına verilen maddi para yardımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ödenmektedir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza: Ev hanımlarına para yardımı. Ev hanımlarına para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ev hanımlarına para yardımı başvuru şartları. Gibi konuların cevabını vereceğiz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı art arda yardım kampanyalarını duyurmaya başladı. Zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabileceği bu yardım kampanyasına başvurmak ise oldukça kolay. Ev hanımlarına ve iş arayanlara 1900 TL yardım 2022-2023 kampanyası başladı. Ev hanımıysanız ve herhangi bir işte çalışmıyorsanız siz de bu kampanyaya katılabilirsiniz.

Ev hanımlarına yardım başvurusu kampanyası ile ilgili tüm detaylarda belli oldu. Henüz işe giremeyen ev hanımları ve iş arayanlara yönelik gerçekleştirilen bu kampanya sayesinde siz de nakit desteği alabileceksiniz. İş bulana kadar verilecek olan bu tutar pek çok kişiyi bir nebze de olsun rahatlatacaktır. İş bulamadıysanız ve iş arayışınız sürüyorsa daha fazla vakit kaybetmeden bu yardım kampanyasına katılın. Böylelikle işe başlayana kadar alacağınız bu 1900 TL ile ihtiyaçlarınıza kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına ve İş Arayanlara Para Yardım Başvurusu Şartları

Pek çok ev hanımının beklediği haber sonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklandı. Ev hanımlarına ve iş arayanlara 1900 TL yardım kampanyasına katılmak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartları taşıyan tüm ev hanımları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen 1900 TL hibe destekten yararlanabilecek. Elbette bu hibe destekten yararlanmak için birtakım şartları taşıyor olmanız gerek. 1900 TL hibe destekten yararlanabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekmektedir.

 • C vatandaşı olmalı
 • Mavi kart sahibi olmamalı
 • 18 yaşından büyük olmalı
 • Yurt içinde yaşıyor olmalı
 • Ev hanesinde yaşayan kişilerin memur ve muhtar olmaması
 • Yurt dışından emekli maaşı almıyor olmak
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak
 • Sigortasının olmaması

Yukarıda yer alan tüm şartları taşıyan vatandaşlar bu yardım kampanyasına başvuruda bulunabilir. Ev hanımlarına ve iş arayanlara para yardım desteğinden yararlanılabilmesi için bu şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu şartlardan en az birini bile karşılıyor olmamanız durumunda yaptığınız başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yapılan tüm başvurular titiz bir şekilde incelenmektedir. Bu sebepten dolayı yanlış ya da yalan bilgi vermemeniz tavsiye edilir. Bu gibi bir durumun ortaya çıkması durumunda verilen destek son bulur ve yardım aldıysanız bile verilen tutar sizden faiziyle geri alınır.

Yukarıda yer alan şartlara ek olarak ayrıca,

 • Öğrenci yurtlarına kalmıyor olmalı
 • Asker olmamalı
 • Yetiştirme yurdunda bulunmuyor olmalı
 • Hükümlü ve cezaevinde bulunmuyor olmalı

Bu şartları da göz ardı etmemek gerek. Ana şartların yanı sıra burada yer alan şartlarda titiz bir şekilde araştırılıyor. Tüm şartları taşımanız durumunda başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına ve İş Arayanlara 1900 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Binlerce ev hanımının ve iş arayan kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri de budur. Ev hanımlarına ve iş arayanlara yardım kampanyasına başvurmak için kullanacağınız tek bir kanal var. Sizlere açıklayacağımız adımları takip ederek 1900 TL yardım desteğe sizlerde hızlı bir şekilde başvurabilirsiniz. Öncelikle bilinmelidir ki bu tür yardım kampanyalarının tek başvuru adresi e devlettir. E devlet aracılığıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sürdürülen yardım kampanyasına başvurabilirsiniz.

E devlet hesabınızla giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” yazdığınızda karşınıza çıkan 1900 TL yardım kampanyası sekmesine girmeniz yeterlidir. Burada sizden birtakım bilgiler istenecek. İstenen bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Yardım kampanyasından yararlanacaksınız diye doğru olmayan bilgiler vermekten kaçının. Ev hanımlarına ve iş arayanlara 1900 TL yardım kampanyasından yararlanmak için bu son derece önemli bir konudur.

Ev Hanımlarına ve İş Arayanlara Para Yardım Ne Zaman 

Henüz bu konuyla ilgili net bir bilgi verilmedi. Ancak yapılan tüm başvurular titiz bir şekilde incelendiği için süreç biraz geç ilerleyebilir. Ev hanımlarına ve iş arayanlara 1900 TL yardım kampanyasına başvuran kişilere genel olarak 15 gün içerisinde geri dönüş sağlanıyor. E devlet aracılığı ile başvurunuzu kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.