Evde Bakım Kremi Nasıl Yapılır? Evde Bakım Kremi Yapımı

08.03.2022
4.798
Evde Bakım Kremi Nasıl Yapılır? Evde Bakım Kremi Yapımı

Evde Bakım Kremi Nasıl Yapılır?

Evde bakım kremi nasıl yapılır?Kimyasallardan uzak durmak isteyen birçok insan bulunuyor. Kimyasal maddelerin yan etkilerinden korunmak isteyen, ama bir yandan da bakımını en iyi şekilde yapmak isteyen kişiler için, evde bakım kremi hazırlama yöntemleri mevcuttur.

evde krem nasıl yapılır

Aleoveralı Salatalık Kremi

Aleovera cildi en iyi temizleyen ve en iyi biçimde nemlendiren bir bitkidir. Aleovera sadece cilt için değil, saç için ve cilt yanıklarında kullanılabilen doğal bir üründür.

Salatalık ise, cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Cildi pürüzsüz hale getirmek için de sıkça kullanılan doğal bir üründür. Aslında, salatalık vücudun yapısına katıldığında, içerisindeki su miktarı sebebiyeti ile gerekli olan mineralleri vücuda verir.

İşte bu iki malzeme ile hazırlanan krem, gece kullanımı ile birleştiği vakit, ciltteki tim ölü hücreleri gidererek, cildin daha canlı bir hal almasına, neme doymasına ve pürüzsüz gözükmesine yol açar.

Bir salatalığın kabuklarını soymakla başlanmalıdır. Ardından salatalığı rendelemek gerekir. Daha sonrasında rendelenmiş olan salatalığın suyu süzülerek, bir kaba alınmalıdır. Üzerine Aleovera jeli eklenmesi gerekmektedir. Burada şu hususa değinmekte yarar vardır ki; Aleovera jelleri hazır bir biçimde satıldığında seyreltilmiş haldedir. Zira, Aleovera bitkisi tek başına cilde uygulandığında cildi yakabilme özelliğine sahiptir. Eğer ki, evde Aleovera bitkisi bulunuyor ise, bunu bir miktar su ile karıştırarak, salatalık suyunun üzerine eklemek gerekmektedir. Salatalık suyu ve Aleovera karıştırılarak, buzdolabına konulduğunda ve o şekilde uygulandığında, soğuk etki sayesinde cildin daha pürüzsüz olması sağlanmaktadır. Ayrıca soğuk etki sayesinde, cildin gerilmesi ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanır.

Bir sebze daha vardır ki, yine o da yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir. Havuç ile yapılan bir kremden bahsetmek gerekir. Bu da yine gece kremidir. Havuç, cildi yeniler, canlılık kazandırır ve yaşlanmayı önler.

Orta boydaki bir havucu soyarak, rendelemek gerekmektedir. Ardından, iki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile beş dakika boyunca kısık ateşte kavurmak gerekmektedir. Kavurma işleminin ardından da, suyunu süzmek lazım. Daha sonra içerisine eklenen Aleovera jeli ile iyice karıştırarak, buzdolabında bekletmek gerekmektedir. Ağzı kapalı bir kutuda bekletmekte fayda vardır.

Bu krem, her cilt tipine uygundur. Her gece yatmadan önce uygulanması gerekmektedir.

Ayrıca bahsedilen tüm kremlere E vitamini eklemek mümkündür. Bu sayede, kremlerden daha fazla verim alınabilmektedir.

E vitamini ve Aleovera ile hazırlanan krem ise, gündüz kullanımı içindir ve nemlendirici özelliğe sahiptir. Zira, daha önceden de bahsedildiği gibi, Aleovera, cildi ve saçı nemlendirmek adına müthiş bir bitkidir. E vitaminin yapısında da vücudu iyileştirebilmek adına ve canlandırmak için maddeler yer almaktadır.

İki yeme kaşığı Aleovera jeli ile ki kapsül E vitaminin karıştırarak, gündüz kullanımı için krem elde etmek mümkündür.

Nemlendirme ve canlandırma özelliği sayesinde, cildi güzelleştirir ve korur.

Bu tarz ev yapımı kremler ile güzelleşmek ve cildin yapısını korumak mümkündür.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.