Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

30.09.2020
5.956
Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR

Aynada cildini pırıl pırıl ve pürüzsüz gören her kadın kendini mutlu hisseder.Ancak gündelik hayat ve yoğun iş temposu derken cildimize vakit ayırmamız iyici güçleşiyor.Sizler için,fazla vakit harcamadan pratik yöntemlerle cilt bakım konularını ele aldık.

Yüz Temizliği

Cilt bakımı yapmaya başlamadan önceki altın kurallardan bir tanesi de cildin temiz olmasıdır.Bunun için yüzümüzü bol bol suyla yıkamalıyız.Ya da cilt temizlik sütleride size yardımcı olacaktır.Ayrıca yüz bölgesi nemlendirici niteliğindeki makyaj temizleme jellerinden yardım alabilirsiniz.

Tonik Uygulama İşlemi

Yüz temizleme işlemi bittikten sonra tonik uygulama işlemi yapılmalıdır.Tonik uygulama işlemi bize cildimizdeki sivilce oluşumlarından ve siyah nokta oluşumundan koruyacaktır.Ayrıca ciltte oluşan gözenekleri arındıracaktır.Tonik uygulama işlemine yapabileceğiniz basit ve doğal yollardan birtaneside gül suyudur.Gül suyunu bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayın.

Nemlendirici Krem

Cildinizin temizliği kadar cildinize uygulayacağınız nemlendirici kremle cildin beslenmeside çok önemlidir.Cildin beslenmesinde her cilt besleyici krem kulanılmamalıdır. Kullanılacak olan krem cildinize uygun olması gereklidir.Bunun için bir cilt doktoruna danışılmalıdır.

Peeling

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildimizi ölü hücrelerden arındırmak gerekir.Bu işlemi peeling sayesinde yapabiliriz. Peeling de cildimize uyguladığımız nemlendirici gibi cildimize uygun olmalıdır.Uygun olan peeling i cildimize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulaya biriz. Bu uygulama yapılırken cildimizdeki yağlı ve siyah noktalar bulunan bölgelere daha fazla uygulamamız gerekir.Uygulama sonunda hafif bir şekilde suya batırdığımız ıslak bir havlu yardımıyla cilt temizleme işlemi yapılmalıdır.

LİMON İLE CİLT BAKIMI

Limon Suyu İle Cilt Bakımı

Cilt yüzeyinde biriken ölü deriler cildinizin mat ve cansız görünmesine neden olur.Evde cilt bakımı için limonla ovalama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Ilık suyla duş aldıktan sonra ortadan ikiye böldüğünüz limonu yüzünüze daireler şeklinde hareket ettirerek sürebilirsiniz.Limon içinde barındırdığı C vitamini ile cildimizdeki hücreleri besler cildimizin parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Haftada 3 yada 4 kez limonla cilt bakımı yapıp sivilce ve aknelerden kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.