Evde Tüy Dökücü Krem Yapımı

25.04.2021
5.119
Evde Tüy Dökücü Krem Yapımı

Evde Doğal Tüy Dökücü Krem Yapımı

Evde doğal tüy dökücü krem yaparak istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Erkek ve kadınlarda belirli yaşlardan sonra vücutlarının bazı bölgelerinde tüylenmeler ve kıllanmalar meydana gelir. Bu tüylenmeler, özellikle kadınlar için oldukça rahatsız edici bir durumdur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde birçok yöntem ve teknik kullanılır. Ancak evde bulunan doğal malzemeler ile düşük maliyetli ve etkili kremler yapmak mümkündür. Evde yapılabilecek doğal tüy dökücü kremler den bazıları şunlardır:

Portakal Ve Zeytinyağı Karışımı

 • 1 tane portakal
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı
1 adet portakalın beyaz kısımları olmayacak şekilde kabukları ayrılır. Bu kabuklar rondo içerisine atılır ve püre kıvamına getirin. Daha sonra içerisine zeytinyağını ilave edip iyice karıştırın. Krem haline gelen bu karışımı, tüylenmenin bulunduğu bölgelere güzelce sürün. Ortalama 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla iyice durulayın. Bu işlemi 14 gün boyunca düzenli olarak uygulayın.

Zerdeçal ve Süt Karışımı

 • 2 çorba kaşığı toz zerdeçal
 • 2 çorba kaşığı süt

Yapılışı
Toz zerdeçal ve 2 yemek kaşığı kadar süt bir kap içerisine alın ve iyice karıştırın. Bu karışım krem haline geldikten sonra tüylenmenin bulunduğu bölgeye güzelce sürün. Yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi 2 günde bir uygulayın.

Tüy Dökücü Krem Evde Nasıl Yapılır

Limonun cilt üzerindeki etkilerini bilmeyen yoktur.Birde tuz ile bir araya geldiğinde istenmeyen tüylerde ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliriz.Tuz ve limon bir araya geldiği zaman,istenmeyen tüylerin köklerinin yumuşamasına ve zamanla azalmasında etkili olur.Bunun için tuz ve limonu vücudunuza tüy dökücü sprey olarak kullanabilirsiniz.

Kullanılacak malzemeler;

 • TUZ
 • LİMON

Hazırlanışı ve Uygulanması:

 • Bir miktar limonu güzelce sıkıp çekirdeklerinden arındırın.
 • Sıkmış olduğunuz limonu bir miktar tuz ile karıştırın.
 • Yapmış olduğunuz karışımı boş bir sprey şişesine boşaltın.
 • Uygulanacak olan bölgeye sıkın 15 dakika bekledikten sonra kurulayın.
 • etkili sonuç almak için bu uygulamayı 15 günde bir tekrarlayın.

Anında Tüy Dökücü Krem Yapımı

Anında tüy dökücü krem yapımı için evdeki malzemeler kullanılabilir. Evde bulunan malzemeler ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Evde tüy dökücü krem yapımı:
Malzemeler

 • 1 tane yumurtanın beyazı
 • 1 çorba kaşığı mısır unu
 • 1 çorba kaşığı toz şeker

Yapılışı
Tüm malzemeleri bir kaba alarak güzelce karıştırın. Bu karışımı, krem gibi homojen bir yapıya sahip olması gerekir. Daha sonra karışımı, tüylenme bulunan bölgelere güzelce sürün. Karışım cildinizde kuruduktan sonra ılık suyla güzelce yıkayın. Bu işlemin 2 günde bir uygulayarak istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Aloe Vera Tüy Dökücü Krem Yapımı

Aloe vera tüy dökücü krem yapımı oldukça basit ve etkili bir yöntemdir. Aloe vera bitkisi, mucizevi ve birçok cilt probleminde kullanılan bir bitkidir. Aloe Vera bitkisinin yaprağı içerisinde bulunan özel jel, tüy dökücü olarak da kullanılır. Aloe vera tüy dökücü özelliği sayesinde birçok kozmetik tüy dökücü ürünlerin içerisinde de bulunur.

evde tüy dökücü nasıl yapılır
Diş Macunu Tüy Dökücü

Diş macunu tüy dökücü olarak kullanılan bir üründür. Birçok kişi için şaşkınlık verici olarak düşünülse de diş macunu, tüy dökücü olarak kullanılır. Diş macunu ile tüy dökücü krem yapımı şöyledir:
Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı diş macunu
 • 1 çorba kaşığı toz şeker
 • 1 çorba kaşığı limon suyu

Yapılışı
Tüm malzemeleri bir kap içerisine alarak iyice karıştırın. Daha sonra tüylenme bulunan bölgeye yavaş yavaş masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 1 saat kadar bekletin ve daha sonra ılık su ile yıkayın.

Genital Bölge Tüy Dökücü Krem

Genital bölge tüy dökücü krem kullanarak bu bölgedeki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Tercih edilecek tüy dökücü kremin içeriğine ve kalitesine dikkat edilmelidir. Ayrıca genital bölge için evde de bitkisel ürünler kullanılarak kremler yapılabilir. Kişilerin cilt yapısına ve alerjik reaksiyonlarına göre tüy dökücü kremler tercih edebilirler.

Ergenler İçin Tüy Dökücü Krem

Ergenler için tüy dökücü krem çeşitlerini bulmak mümkündür. Özellikle ergenlik döneminde başlayan tüylenme sorunu, tüylenme görülen bireyler açısından istenmeyen sorunların oluşmasına sebebiyet verir. Evde bulunan malzemeler ile tüy dökücü krem yapmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi olan ceviz kürü şöyledir:
Malzemeler

 • Bir avuç kadar ceviz kabuğu
 • 1 su bardağı su
 • Pamuk

Yapılışı
Cevizlerin kahverengi kabuklarını, çıkarın ve yakın. Ceviz kabukları kül haline gelince üzerine suyu yavaş yavaş ekleyin. Elde edilen karışımı 12 saat kadar beklettikten sonra bir pamuk yardımıyla istenmeyen bölgelere uygulayın. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayın.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusu birçok kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Hazırlanan kremleri kullanmadan önce talimatlara göre kullanmak gerekir. Tüy dökücü krem kullanımı genel uygulaması aşağıda detaylı olarak izah edilmiştir.
Kremi, tüylerin bulunduğu bölgeye krem içerisinde çıkan spatula yardımı ile tüy bölgesini kaplayacak şekilde sürün.
Yaklaşık 3-4 dakika kadar bekleyin.
Daha sonra tüyler dökülmeye başladıysa, kremi cildinizden tamamen sıyırın.
Son olarak cildinizi bol suyla güzelce durulayın.

İstenmeyen Tüylere Tek Seferde Kesin Çözüm

İstenmeyen tüylere tek seferde kesin çözüm olarak tüy dökücü kremleri tercih edebilirsiniz. Tercih edilecek ağda, epilasyon gibi diğer yöntemler acı verici olabilir. Pürüzsüz ve daha güzel bir görünüm için kaliteli ve güvenilir tüy dökücü kremleri sitemizden temin edebilirsiniz. Tüy dökücü kremler hazırlanırken bitkilerin mucizevi özelliklerinden yararlanılır ve doğru kullanılması halinde sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmazlar. Aksine tüy sorunu tamamen ortadan kaldırılarak pürüzsüz bir bedene sahip olunabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.