Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Kalemi Sürme Teknikleri

14.08.2022
1.928
Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Kalemi Sürme Teknikleri. Göz makyajı birçok farklı hileyi içerisinde barındırır. Gözlerin daha iri görünmesini, daha küçük görünmesini veya olduğundan daha çekik görünmesini sağlar. Göz makyajının doğru bir şekilde uygulanması makyajın daha iyi yapılması daha kalıcı olmasını sağlar. Göz kalemi nasıl sürülür, göz kalemi nasıl açılır? Gibi merak edilen konu başlıklarını bu yazımızda topluyoruz.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Popülerliğini her daim koruyan göz kalemi, günümüzde genel anlamda gözlerin daha iri görünmesini ve kirpik diplerinin belirginliğini arttırmak için kullanılıyor. Göz kalemi uygulamasından önce kapatıcı le göz çevresi kusurlarını kapatmak dikkat edilmesi gereken en önemli adımlardan biridir.

Göz makyajı, kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Gözlerin içine veya dışına sürülerek kullanılan göz kalemi ile kadınlar uzun süren makyaj uygulamalarından kurtulabiliyor. Göz kalemi uygulamasını uygulamadan önce en önemli noktalardan biri de gözlerinizi nasıl bir görünüme kavuşturmak istediğinizdir.

Göz kalemi uygulama adımları aşağıdaki gibidir

1- Kadınlar arasında oldukça popüler olan kirpik diplerini belirginleştirme için kullanılan göz kalemi uygulaması için, kirpik diplerinin daha fazla belirginleşmesi için siyah renkli göz kalemini iç köşelere, hafiften de dış köşelere uygulayarak kullanabilirsiniz. Bu aşamaları uygulamanız gözlerinizin daha çekik olmasını sağlayacaktır.

2- Göz kalemini gözlerinizin içine sürmemeye dikkat edin. Bu hem gözlerinizin zarar görmesine hem de olduğundan daha küçük görünmesine neden olur. Ayrıca göz kalemini seçerken yumuşak başlıklı kalemi seçmelisiniz.

3- Bir diğer popüler göz makyajı olan buğulu göz makyajı için, göz kalemini kirpik diplerinden itibaren rastgele uygulayamaya başlayın. Ardından temiz bir far fırçası ile yatay olacak bir şekilde makyajı dağıtın. Bu makyaj uygulamasını, sürümü kolay bir göz kalemi seçerek uygulamanız daha etkili olmasını sağlar.

4- Göz kalemi uygulamasının akmamasını sağlamak için far bazı uygulama yapmayı unutmamalısınız. Far bazı uygulamasını yaptıktan sonra göz kalemini uygulayabilirsiniz.

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Gözleri ön plana çıkartacak ve gözlerin daha çekici ve güzel görünmesini sağlayacak çeşitli göz kalemi sürme teknikleri vardır. Bu tekniklerin doğru bir şekilde uygulanması gözlerin daha canlı, daha çekik, daha iri veya daha küçük görünmesini sağlar. Örneğin çekik göz görünümünü elde edilmesi için göz kalemi şakak bölgesine doğru uzatılmalı ve bir kuyruk biçimine dönüştürülmesi gerekir. Kirpiklerin daha uzun görünmesi için ise üst kirpiklerin iç bölgesine de kalem uygulaması yapılmalıdır.

Göz kalemi sürme teknikleri aşağıdaki gibidir;

  •  Göz kalemini gözünüzün içine sürdüğünüz zaman gözlerinizi birkaç kez kıpıştırarak dağılmasını sağlayabilirsiniz.
  •  Makyaj yaparken daha öncesinde pudra ya da fondöten uygulaması yapmanız gerekir. Göz kalemini ise far ve rimel uygulamasından önce, fondöten uygulamasından hemen sonra yapılması gerekir.
  •  Göz kalemi uygulaması teknikleri arasında en önemli noktalardan biri de kalem ucunun fazla sivri olmamasıdır.
  •  Gece uyumada önce göz kaleminizi çıkarmayı unutmamalısınız. Gece makyaj ile uyumak cildinize zarar verebiliyor.
  •  Göz kaleminin temiz olması da oldukça önemli bir noktadır. Gözlerinizi temizleme ürünleri ile temizlemeden önce hiçbir ürün kullanmamanız gerekir.

Göz Kalemi Nasıl Çekilir?

Göz kalemi çekmenin birçok farklı tekniği bulunmaktadır. Bu noktada kişinin kendi göz ve yüz yapısına uygun olan tekniği kullanması gerekir. Göz iriliği, göz rengi ve yüz şekli bu sırada önemli etmenlerdir. Kadınlar arasında en sık kullanılan göz kalemi rengi siyah renktir. Siyah göz kalemi etkileyici ve daha kullanışlı olması ile oldukça popülerdir.

Kirpik diplerinin belirginleşmesi için siyah göz kalemini kirpiklerin tam dip kısmına sürün. Gözlerinin iç köşe kısmına daha az, dış köşe kısmına ise daha fazla olacak şekilde göz kalemi uygulamasını yapabilirsiniz. Bu sayede gözleriniz normalden daha çekik görünecektir.

Buğulu göz makyaj uygulaması için ise öncelikle kolay bir şekilde yayılabilen ve kremsi sürüme sahip olan bir göz kalemi ayarlamanız gerekir. İstediğiniz rengi sesçin ve kirpik diplerinizden başlayarak göz kapağına rastgele bir şekilde göz kalemini uygulayın.

Göz Kalemi Nasıl Açılır?

Göz kalemi kullanan kadınların yaşadıkları en büyük problemlerden biri de göz kaleminin uzun süre kullandıktan sonra kalemin ucunun kalınlaşması ve eski verimliliğini kaybetmesidir. Göz kalemi ile yapılan çeşitli makyajlar stillerinde en önemli etkilerden biri de göz kaleminin ucunun sivri olmasıdır. Örneğin buğulu göz makyajı stilinde göz kaleminin ucunun mutlaka sivri olması gerekmektedir. Ucunun sivri olmaması durumunda çizgiler oldukça kalın olacağı için makyajın görünümü oldukça kötü olabilir.

Makyaj malzemelerinin daha verimli olması ve daha iyi bir şekilde kullanılabilmesi için çeşitli müdahaleler edilebilir. Bu durumlardan biri de göz kalemi makyaj ürününün ucunu sivrileştirmektir. Göz kalemi ucu zamanla sivriliğini kaybeder ve daha ince çizgiler yerine daha kalın çizgiler oluşturabilir. Bu durumun önüne geçmek ve göz kalemi makyaj ürününün ömrünü arttırmak için çeşitli kalem tıraşlar ile kalemin ucunu açabilir ve sivriliğini tekrar kazandırabilirsiniz.

Göz Kalemi Bozulur Mu?

Her makyaj ürünün olduğu gibi göz kalemi makyaj ürünün de belirli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Bu süre genelde 3 yıldır. 3 yıldan daha fazla göz kalemini kullanmak cildinizde alerjiye neden olabilir. Bu

nedenle kullanım süresinin geçmesinden sonra kullanmamaya ve her kullanımdan sonra göz kalemi kapağını iyice kapatmaya dikkat etmelisiniz.

Ayrıca göz makyajı ile yapılan makyaj uygulamaları, yanlış kullanımdan veya kalitesiz ürün kullanımından dolayı kısa süre içerisinde makyajın aktığı görülebilmektedir. Böyle bir durumun yaşanmaması için göz kalemini uygulamadan önce bir fondöten uygulaması yapabilirsiniz. Bu makyajın daha iyi uygulanmasını ve daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

https://pratikyontemler.com >>>>

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.