Halıya Dökülen Ağda Nasıl Çıkar

05.04.2023
5.713
Halıya Dökülen Ağda Nasıl Çıkar

Halıya dökülen ağda lekesini birkaç uygulama ile kolayca çıkarabilir ve halınızı kirlenmekten kurtarabilirsiniz.

Ağda Lekesi

Ev hanımlarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de evdeki halıya dökülen çay, kahve, çimen ve şu anki konumuz olan sir ağda lekelerini çıkarmak için çaba harcamaktır. Vücuttaki tüylerden kurtulmanın bir sürü yolu olmakla birlikte bunlardan birkaç tanesini sayacak olursak ;lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve jilet tir.

 

Bunlardan bir tanesi de sir ağda yöntemidir ve evde uygulandığı sırada hele de halıda yapıldığında dökülmesi kaçınılmazdır.  Tabi ki yıkamaya göndermek  te halıdaki bu   sir ağda lekesi için bir çözümdür ama her zaman bununla uğraşmamak için bazı pratik yöntemleri bilmek işleri daha da kolaylaştıracaktır. Biz de bu makalemizde bundan bahsedeceğiz ve bu makaleyi okuduğunuzda bu faydalı bilgilerden yararlandığınız için çok mutlu olacaksınız.  Sir ağda bilindiği üzere hanımların hayatlarında hiçbir zaman vazgeçemeyeceği bir güzellik ürünüdür. Teninize bile bulaştığında kesinlikle su ile akşama kadar uğraşsanız çıkaramazsınız.

Öncelikle Yanlış Bilgilerden Sakının

Bunun için de illaki bilen birine sormak her zaman daha faydalı olacaktır. Bizden alacağınız bilgiler de zaten sizleri hayrete düşürecek ve şimdiye kadar nasıl bu kadar uğraşmışım dedirtecektir. Yaptığımız araştırmalardan aldığımız bilgiler çok basit yöntemlerle bu sıkıntıdan kurtulabileceğimizi göstermektedir. Yapacağımız bir yanlış uygulama bizleri en sevdiğimiz bir ‘halıda bulunan ağda lekesi  nasıl çıkar’ değil de nasıl dağıtılır hale gelmesin istiyorsak iyice araştırmadan müdahale etmememizde her zaman fayda vardır.

Aksi taktirde halıda bulunan lekeyi çıkarmak yerine halının yanmasına bile sebep olabiliriz. Aynı zamanda sir ağda ile normal ağdayı da karıştırmamak gerekir. Çünkü sir ağda normal ağda gibi değildir ve daha zor çıkar. Sir ağda aynı zamanda kullanımı daha kolay olduğu için daha çok tercih edilmekte ve su, sabun , deterjan gibi şeylerle sabaha kadar uğraşsanız çıkaramayacağınız bir ağdadır. Yani bu da demek oluyor ki bir sir ağdayı eğer halı üzerine döktüyseniz bu çok zor çıkar. Dikkatli olmak her zman daha iyidir diyoruz ve asıl şimdi aşağıda anlatacağımız bilgileri iyi okuyun diyoruz.

Kararlı Olun Ve Bu Yöntemlerin Kesinlikle Etkili Olacağından Emin Olun

Eğer normal ağda ise halı üzerinde bulunan ağda lekesi bu yöntemlerle artık kesinlikle çıkar diyebiliyoruz çünkü bunlar denenip başarıya ulaşmış yöntemlerdir. Öncelikle halıdaki ağdanın soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra üzerine buz koyun. Fazla parçalar donduktan sonra makas veya bıçakla kesin ve daha sonra da bir elektrikli süpürge ile dökülen o kestiğiniz fazla parçaları temizleyin.

İyice soğuyan lekenin üzerine bir kese kağıdı  yerleştirin ve bildiğiniz ütüyü en düşük ısıya ayarlayarak kese kağıdın üzerine koyun ve ağdanın eriyerek kese kağıdına geçmesini sağlayın. Sir ağda ise durum farklı olup biraz daha farklı yöntem denemeniz  gerekebilir. Daha sonra ise alkollü bir bezle ütü yaptığınız yeri güzelce temizleyin ve ağda lekesi bu şekilde çıkar bunu göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.