Hint Kınasını Çıkarma Yöntemleri 2023

10.04.2023
6.987
Hint Kınasını Çıkarma Yöntemleri 2023

Hint kınası birçok yerde kullanılmaktadır. Kullandığınız Hint kınasını çıkarmak için bazı püf noktaları uygulamanız yeterli olacaktır. Uyguladığınız bu yöntemler sonucu kınayı elinizden, saçınızdan çıkarabilirsiniz.

Malzemeler

 • Karbonat
 • Zeytinyağı
 • Kese
 • Diş macunu
 • Su

 

Hint Kınası Kullanımı 

Hint kınası son zamanlarda popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde kınalarda Hint kınası desenleri yapımı oldukça fazlalaşıyor. Hint kınasının son zamanlarda en çok geçici dövme ve Hint kınasının en çok kullanıldığı yerlerin başında eller saçlar ve dövme alanları yer alıyor.  Özellikle de dövme modasının çok fazla olduğunu düşünürsek, Hint kınasının da nasıl çıkacağını bilmemizde fayda var. Peki, Hint kınası bu kadar fazla kullanılıyorken nasıl ve ne kadar sürede ciltten çıkar? İşte bu bilgi ve sorularınızın cevabını size maddeler halinde sunuyoruz.

Hint Kınası Elden Nasıl Çıkar?

Son günlerde Hint kınası ile yapılan dövmeler, oldukça moda ve sürekli kullanılmaya devam ediyor. Özellikle kına geceleri, düşünler ve özel günlerde bayanların eline yaptırdıkları dövmeler ve kınalar ne kadar süre kalıyor?  Hint kınası zamanla solar ve çıkar. Eğer acil elinizden çıkarmanız gerekirse aseton vb. maddeler maalesef ki Hint kınasını çıkarmada etkili olmaz. Hint kınasını elden siyah ya da kahverengi çıkarmak için yapabileceğiniz bir kaç öneri:

Kese Yapın: Hint kınasını elden çıkarmak için yapacağınız ilk şey, ellerinizi keselemek olmalıdır. Bu yöntem hem ellerinizi kimyasallardan korur. Hem de elden bulunan Hint kınalarını  temizlemenize yardım eder. Özellikle de siyah kınayı çıkarması daha kolay olur. Kese yapılır ve yapılan kese Hint kınasını cildinizden uzaklaştırır.

 Sık sık su ile temasta olun: Suyun temizleyemeyeceği hiç bir şey yoktur. Tabii Hint kınası da bunlara dairdir. Eğer Hint kınasını elden çabucak çıkarmak ya da doğal olarak çıkarmak istiyorsanız, su ile bol bol temas edin. Eğer daha da hızlı gitmesini istiyorsanız 1 litre suyun içine 1 tane limon sıkın. 3 gün içerisinde 1 saat elinizi suda bekletin. Tabii bu süre kınanın büyüklüğüne ve ne zaman yapıldığına göre değişiklik gösterir.

Hint Kınası Saçtan Nasıl Çıkar

Hint kınası saçları besler ve zamanla gürleşmesine yardımcı olur. Tabii Hint kınası uygulanan saçların olumsuz tek  yanı, saçlardan uzun süre çıkmamasıdır.

Tabii saçlardaki Hint kınasının kısa sürede akmasını istiyorsanız da bunun için birçok formül bulunuyor.  Siz de aşağıdaki formüllerden birini uygulayarak saçınızdaki Hint kınasını kısa sürede saçınızdan akıtabilirsiniz.  Karbonat en çok mutfakta kullanılsa da bazen de sacdaki Hint kınasında işe yarıyor. Tabii sadece karbonat değiş içine koyacağınız limon ve şampuan ile bir karışım elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı, saçınıza eşit dağıtın ve streç film sarın. Saçtan çıkan Hint kınasının nasıl aktığını gözlerinizle görün. Papatyalar güzel görünüşü ve güzel kokusu haricinde saçlarınızı Hint kınasından arındırmanıza da yardımcı oluyor. Eğer saçınızdaki Hint kınası akıtmak istiyorsanız, sıcak bir leğenin içine taze papatyaları koyun ve 15 dakika bekletin. Daha sonra saçınızı beklemiş papatya suyu ile bir müddet bekletin. Daha sonrasında da saçınızı şampuanla en az 3 defa yıkayın.  Eğer siz de saçınızdaki kınadan kurtulmak istiyorsanız, yukarıdaki yöntemlerden birini deneyebilirsiniz.  Saçtan akan kınayı görünce şaşıracaksınız

Hint Kınası Deriden Nasıl Çıkar?

Hint kınası güzel bir süsleme yöntemiyken bir bakımdan da ciltten çıkarması zor olan bir maddedir. Fakat her şeyin çözümü olduğu gibi, Hint kınasını da deriden çıkarma yöntemleri bulunuyor. Üstelik bu yöntemler canınızı yakmayacak ve derinize hiçbir zarar vermeyecek.  Peki, Hint kınası deriden nasıl çıkar?

Zeytinyağı: Zeytinyağı çoğu zaman yemekleri şenlendirse de bazen de cildinizdeki Hint kınasını gidermenize yardımcı olur. Tabii cildinizdeki kınayı daha hızlı çıkarmak istiyorsanız, derinizdeki kına olan yere zeytinyağı sürdükten sonra biraz da tuz eklerseniz, cildinizde bulunan Hint kınası hızlı bir şekilde akmaya başlayacaktır. Üstelik bu yöntem canınızı yakmayacak ve cildinizi besleyecektir. Böylece Hint kınası deriden acısız çıkar

Diş Macunu: Diş macunu dişleri beyazlatmanın yanı sıra, derinizdeki Hint kınasını çıkarmanıza da yardımcı olur. Eğer kimyasallardan uzak duran biriyseniz, diş macunu ile kına silme işlemi sizi rahatsız etmeyecektir.  Derinizin üzerindeki kınananın büyüklüğüne göre diş macununu kalın bir tabaka halinde sürün. Daha sonra bir süre bekleyin ve 1 – 2 damla su ile ovalayın. Derinizde olan Hint kınasının çıktığını fark edeceksiniz.  Bu işlemden sonra derinizde kızarıklık oluşabilir. Fakat bu kızarıklıkta çok kısa bir süre sonra derinizden kaybolacaktır. Böylece Hint kınası nasıl çıkar sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. N kolay şekilde de cildinizdeki Hint kınası çıkar olmuş olacak

Limonlu Karbonat: Limonlu karbonat içeriğindeki asidik özellik ve temizleme özelliği sayesinde leke çıkarmada işe yaradığı gibi, derideki Hint kınasını çıkarmaya yardımcı olur. Üstelik bu yöntemle kısa sürece cildinizde bulunan Hint kınasını silebilirsiniz. Üstelik limon cildinizi besler ve derinizi tahrik etmez. Hint kınasını çıkarmak isteyenler için bu bilgi altın değerindedir.

 

 

 

 

YORUMLAR

 1. Merve dedi ki:

  Yaa çok teşekkürler zeytinyağı ve tuzu ugrastim ama hic durmadan yuzumden cikti fakat elimden cikmiyor.

 2. Rumeysa dedi ki:

  Valla ben peceteye camasir suyu dokup sildim aninda cikti

 3. Baki baba dedi ki:

  Arkadaşlar limon kolonyası karbonat kesin çıkarıyor kesin bilgi yayalım

  1. Gül Aras dedi ki:

   Merhaba limon kolonyası ve karbonat saçtaki hint kınasını da çıkarır mı?