İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar Zararları Nelerdir

07.08.2021
593
İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar Zararları Nelerdir

İmex sivilce kremi sivilcelerin tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir antibiyotiktir. Ergenlik döneminde başlayan regli, hamilelik gibi durumlarda artan sivilceler kişilerin görünümü açısından rahatsız edicidir. Sivilceler ve sonrasında oluşturduğu lekeler cilt görünümünü bozar. Sivilcelerden kurtulmak ve daha iyi bir görünüme kavuşmak için farklı yöntemler ve tedavi yöntemleri kullanılır.

İmex krem, sivilcelerden kurtulmak ve kısa süre içerisinde sivilcelerin kurumasını sağlayan bir ilaçtır. Günümüzde oldukça popüler olan imex krem, birçok kişi tarafından tercih edilir. Kadın, erkek herkesin problemi olan sivilce tedavisi için piyasada birbirinden farklı ürünler bulunur. Bu nedenle kişilerin sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmiş ürünleri tercih etmeleri gerekir.

İmex Sivilce Kremi Nedir?

İmex sivilce kremi nedir konusu sivilce problemi olan kişilerin merak ettiği konulardan birisidir. İmex sivilce kremi, sivilceleri kurutulmasında ve akne tedavisinde kullanılan bir kremdir. Özellikle iltihaplı sivilceler üzerinde etkili olan bu krem içerisinde tetrasikilin hidroklorür aktif olarak bulunur. İmex krem, çoğu kadının makyaj bazı olarak da kullandığı bir üründür.

Ayrıca, renk olarak fondötene benzer. Antibiyotik özelliğe sahip imex sivilce kremi, sivilcelerin kurumasına ve lekelerin oluşmasını engeller. İmex sivilce kreminin içerisinde titanyum oksit, kırmızı demir, oksit beyaz gazeli, kahverengi demir oksit gibi bileşenler bulunur.

İmex Sivilce Kremi Ne işe Yarar?

İmex sivilce kremi ne işe yarar hakkında bilinmesi gereken en önemli husus, tam bir sivilce tedavi ürünüdür. Özellikle sürekli tekrarlayan ve azalmayan sivilcelerin tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. İltihaplı sivilcelerin içerisini nüfuz ederek sivilceleri kurutur. Bakteri öldürücü özelliğe sahip bu krem, sivilcelerin oluşumunu da engellemektedir.

İmex krem, düzenli ve doğru bir şekilde kullanıldığında kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir. Bu krem sayesinde kişilerin görünümünü ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen sivilcelerden kurtulmak mümkündür.

İmex Sivilce Lekelerine İyi Gelir Mi?

İmex sivilce lekelerine iyi gelir mi?Antibiyotik özelliği ile sivilce sorunu görünen ciltlerde kullanılan etkili bir krem olmayı başarmıştır .İmex ciltte oluşan yada oluşmaya başlamış olan sivilce lekelerinin köküne nüfus ederek,sivilceleri kökünden kurutmada oldukça etkili bir kremdir.Ayrıca imex krem fondöten olarakta kullanılabilmektedir.Kremin doktorunuzun tavsiye ettiği miktarda kullanmanız önemlidir.Aksi takdirde cilt üzerinde alerjik reaksiyon gösterebilir. İmex krem gece yatmadan önce sivilce olan bölgeye masaj yapılarak uygulanır. İmex krem,sivilcelerin,cilt lekelerinin,siyah noktaların tedavisinde oldukta etkilidir.

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

İmex sivilce kremi nasıl kullanılır hakkında bilinmesi gereken husus, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Siyah nokta, leke ve sivilce tedavisinde kullanılan imex kremi kullanmadan önce sürülecek bölgenin iyice temizlenmesi gerekir. Cildinizi temizledikten sonra imex kremi, sivilce ve akne olan bölgeye yavaş yavaş masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Günde 2 defa, belirli aralıklarda kullanılması gereken imex krem, fondöten görünümlüdür. İmex kremi, sabah akşam günde 2 kere düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca fondötene benzeyen bir yapısından dolayı gün içerisinde yüzdeki bulunan lekeleri kapatmaya da yardımcı olur.

İmex Krem Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir?

İmex krem, 2 hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. 2 hafta düzenli kullanımın ardından da 1 hafta ara verilerek tekrar kullanılmaya başlanmalıdır. Krem kullanılmaya başladıktan sonra ortalama 1 hafta sonra yavaş yavaş etkisini göstermeye başlayacaktır. İmex sivilce kremi içerisinde bulunan prospektüsüne uygun dozlarda kullanılması önemlidir. Kremin çok fazla sürülmesi, sivilcelerin hemen geçmesini sağlamaz. Tam tersine fazla doz kullanmak cilde zarar verebilir.

İmex Sivilce Kremi Hangi Ciltler İçin

İmex sivilce kremi hangi ciltler için sorusuna cevap vermek gerekirse bu kremi yüzünde sivilce akne ve leke bulunan kadın-erkek herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ancak herhangi bir sorunla karşılaşmamak için uzman cilt doktoru veya aile hekimi kontrolünden sonra kullanılmaya başlanması daha doğru olacaktır. İmex krem, yüzdeki fazla yağı emer.

Bu nedenle cilt kuruluğu bulunan kişilerin imex krem ile birlikte nemlendirici krem kullanmaları gerekir. Yalnızca sivilce bulunan bölgelerde kullanılması gereken bir ilaçtır. Ancak, alın, çene, yanak gibi tüm yüz bölgesinde sivilce bulunan kişiler tüm yüzüne uygulayabilir.

imex sivilce kremi

İmex Sivilce Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

İmex sivilce kremi yan etkileri nelerdir konusu bu tür kremleri kullanan kişilerin en çok merak ettiği hususlardan birisidir. Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan imex kremi kullanılmaya başlandıktan sonra görülebilecek yan etkiler şunlardır:

  • Ciltte kızarıklık ve kaşıntı
  • Hafif düzeye ağrı
  • Ciltte kuruluk ve şişlik
  • Cilt renginde açılma
  • Ciltte yanma

İmex sivilce kremi kullanımı esnasında bu tür sorunlardan biri ile karşılaşılırsa ve bu durum devam ederse hemen uzman doktora bildirilmesi gerekir. Bu tür sorunlarla karşılaşıldığı durumda ilacın kullanımına ara verilmesi veya daha az kullanılması gerekebilir.

Hamileler ve Emziren Anneler İmex Krem Kullanabilir mi?

İmex sivilce kremi kullanan kişilerde, çok fazla yan etki riski bulunmayan bir kremdir. Ancak, ilaç içerisinde bulunan maddelere karşı alerjik reaksiyonu bulunan kişilerde bazen kaşıntı, şişlik, baş dönmesi gibi sorunlar görülebilir. İmex sivilce kremini, hamile veya hamilelik şüphesi bulunan kişilerin doktorlarına danışmadan kullanmaları tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra emziren annelerin de imex sivilce kremi kullanmamaları gerekir.

İmex Sivilce Kremi Kullananlar

İmex sivilce kremi kullananlar kremin kullanımından sonra etkisi ile ilgili bazı yorumlar yayınlanmaktadır. Yapılan yorumlardan bazıları şu şekildedir:

  • İmex sivilce kreminin kullanımını kesinlikle tavsiye ederim.
  • İmex sivilce kremi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra yüzümde küçük bir iki sorun hariç hiç sivilce kalmadı.
  • Sivilcelere karşı çok etkili bir krem
  • Sivilcelerim geçti ancak yüzümde siyah noktalar çoğalmaya başladı.
  • Tavsiye üzerine aldığım imex sivilce kremi sayesinde yüzümdeki sivilcelerden kurtuldum.

İmex Sivilce Kremi Fiyatı

İmex sivilce kremi fiyatı düşük ve uygun maliyetlidir. Sivilce problemi bulunan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği imex sivilce kremi, kaliteli ve güvenilir hizmet sunan yerlerden temin edilmesi gerekir.

İmex Sivilce Kremi Nerede Satılır?

İmex sivilce kremi nerede satılır ile ilgili yapılması gereken firmamız ile iletişime geçmek olacaktır. Firmamız güvenilir ve kaliteli hizmeti ile imex sivilce kreminin satışını gerçekleştirmektedir. İmex krem ve birçok güvenilir ve kaliteli ürünler için İnternet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İmex Krem Ciltte Kaç Saat Kalmalı?

İmex etkisini gösterebilmesi için sürüldüğü bölgede belirli bir süre kalması gerekir. Sivilceli bölgeye sürdükten sonra en az 1 saat kadar kalmalıdır. Kremi sivilceli bölgeye masaj yaparak güzelce sürülmesi gerekir. Kremi sürdükten sonra belirli bir süre banyo ve yıkama işlemi yapılmamalıdır. Sabah, akşam sürülmesi gereken imex sivilce kremi, kişilerdeki sivilce yoğunluğuna göre 3 defa da kullanılabilir.

İmex Krem İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sivilce ve akne tedavisinde oldukça etkili olan imex krem ile ilgili bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Antibiyotik içeren imex kremin etkisini ve faydasını görebilmek için önerilen şekilde düzenli olarak kullanılmalıdır. İmex sivilce kremi içeriğinde bulunan maddelere karşı alerjiniz varsa bu ürünü kullanmamanız tavsiye edilir. Bu kremin ağız ve göz gölgesinden uzak tutulması da önemlidir. İmex kremin işlevinin dışında kullanılması doğru değildir. İmex kreminin etkisini gösterebilmesi için krem ile birlikte diğer kozmetik ürünlerinin asla kullanılmaması gerekir.

Sivilce ve Aknenin Tedavisi Neden Önemlidir?

Sivilce, ergenlik döneminde başlar ve kişilerin hayatını ve görünümünü olumsuz yönde etkiler. Özellikle kişilerin sosyal hayatında psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olur. Ayrıca sivilce tedavisi uygulanmadığı durumlarda sürekli artış göstererek ciltte çukurlaşma, leke gibi deformasyonlara neden olacaktır. Bu nedenle sivilce oluşumundan itibaren uygun tedavi yöntemleri ile artışı engellenmelidir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.