Kadife Koltuk Temizleme İşlemleri İçin Neler Yapılması Gerekmektedir?

24.06.2017
6.865
Kadife Koltuk Temizleme İşlemleri İçin Neler Yapılması Gerekmektedir?

Kadife mobilyaların temizliği kapsamında her aşamaya dikkat etmek gerekir. Lekelerin ve kirlerin çıkarılması adına kumaşların neden yapıldığının tüm detayları da bilinmelidir.

Kadife Koltuk Nasıl Temizlenir?

 

Kadife kıyafetlerde olduğu gibi kadife koltukların temizlenme işlemleri de özen içinde ele alınması gereken bir durumdur. Bu mobilyaların temizliği kapsamında her aşamaya dikkat etmek gerekir. lekeleri ve kadife koltuk temizliği kapsamında;

Malzemenin tipini öğrenin; kadife koltuk ve beyaz kumaşları temizliği konusunda uzman olan kişiler alınacak olan ürünlerin suni ipekten ve kadife ipekten olmasını önerilmez. Bu malzemeler oldukça hassas olduğu için evde leke temizliği oldukça zordur ve zarar görebilir. Özellikle de beyaz kumaşları tercih etmemek gerekir. kadife koltuk etiketlerinde S işareti mevcutsa bu ürün profesyonel temizlik gerektirir. Bunun için mobilya alırken özellikle de kadife alınacaksa temizleme ve kullanım ile alakalı olan tüm detaylar öğrenilmelidir. Aksi takdirde temizlik konusunda zorluklar çekebilirsiniz. Aldığınız yere leke nasıl çıkar, temizliği nasıl yapılır, bu konularda neler yapılmalıdır gibi soruların detaylarının hepsini öğrenmeniz gerekir. kadife koltuktan leke nasıl çıkar kapsamında ürünlerin üzerinde oluşabilecek olan dökülme olaylarını azalmanızı tavsiye ederiz. Elinizden geldiği kadar bu tarz koltuk modellerinin üzerine leke dökmeyin ya da sıvı dökümü yapmayın. Döküldüyse mutlaka yumuşak temiz bir havlu ya da kağıt havlu ile hemen alın. Bu sayede sıvı sızıntısının olabildiğince önüne geçilmiş olur. kadife koltuk tarzında ürünlerin üzerinde sıvı bırakmamak gerekir. olabildiğince sıvının malzemenin içine girmemesi gerekir. bu leke nasıl çıkar kapsamında koltuktan lekenin çıkmasını zorlaştırır. Ayrıca kadife koltuk alan kişilerin aldığı yere temizliği için nasıl bir ürün kullanacağını da sorarak gerekli olan ürünleri satın alması gerekmektedir.

Kadife Mobilyalarda Lekeler Nasıl Çıkar Yöntem 2

 

Kadifeden leke nasıl çıkar, temizleme yapmak için kabartma tozu ve limon suyu kullanımı yapmalısınız. 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve limon suyu dolu bir kap koyun. Bunları olabildiğinde iyi şekilde karıştırın. Karıştırma işlemlerini köpük oluşuncaya kadar yapın. Bu karışımı kullanmada kadifenin üzerine çok bastırılmaması çok önemlidir. Leke nasıl çıkar için temiz bir bezin kullanılması şarttır. Temiz bezi karışımın içine batırın ve düz hareketler dahilinde lekeleri silin. Hareketlerin yavaş olması ve kadifenin zedelenmemesi gerekir. ayrıca bezin yumuşak olması da gerekir.

 

Bulaşık deterjanı kullanın; bulaşık deterjanını bir kabın içinde su ile karıştırın ve köpürmesini sağlayın. Yumuşak bir bezin üzerine bu köpüğü koyun. Ayrıca suyun ılık olması da çok önemlidir. Solma işlemi oluşmaması için koltukların gözükmeyecek bir bölgesinde bu işlemi deneyin ve durulayarak son duruma bakın. Leke nasıl çıkar kapsamında, sert baskılar uygulamayın. Hafif hafif silerek kadifenin zarar görmesinin önüne geçin. Bu leke çıkarma işleminin aynısını sprey şişe kullanarak da yapabilirsiniz. Sprey şişede de köpük meydana gelmesi çok önemlidir.

Leke nasıl çıkar kapsamında solvent kullanımı yapın; nemli bir bezin üzerine mobilyayı aldığınız yerde tavsiye edilen solvent temizleme ürününü sıkın. Ayriyeten pamuklu ya da polyester kumaşlardan yapılan kadifeler için de bu tarz temizleme ürünleri kullanılabilir. Lekenin üzerini bez yardımı ile ıslatın ve kurumasını sağlayın. Kurutma işlemini yapmak için saç kurutma makinesi kullanımı da yapılabilir. Kadife üzerine kimyasal uygulamak için yumuşak bir sünger de kullanabilirsiniz. Sünger kullanımı yapmak istemezseniz temizlik ürünlerinin şişelerin uç kısmında bulunan fırçaları tercih edebilirsiniz. Bu fırçalar daha küçük olduğu için kullanımı kolaydır. Silme işlemi bittikten sonra mutlaka alanı durulamanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.