Kararmış Koltuk Altı Nasıl Beyazlar? Koltuk Altı Neden Kararır?

02.12.2023
3.303
Kararmış Koltuk Altı Nasıl Beyazlar? Koltuk Altı Neden Kararır?

Kararmış Koltuk Altı Nasıl Beyazlar?

Koltuk altı nasıl beyazlar? Neredeyse herkeste görülen koltuk altı, bacak arası ve genital bölgede kararmalar görülmektedir. Kararmış koltuk altının nedenleri hemen hemen aynı sebeplerden dolayı kaynaklanır. Koltuk altı kararmalarını gidermek ve kararmaların önüne geçmek için bazı önlemler alınabilir. Koltuk altı kararmalarının önüne geçmek için denenebilecek yöntemler aşağıdaki gibidir;

  •  Koltuk altı kararması için uzmanlar tarafından önerilen ve sıkça tercih edilen karbonat, patates, salatalık, limon ve bitkisel ürünler kullanabilirsiniz.
  • Tuz ve limon suyunu karıştırarak koltuk altına uygulayabilir ve bir süre bekledikten sora renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Rendelenen patatesi ve salatalığı bir bez içerisine koyun ve suyunu iyice sıkın. Suyu iyice çıkan patates ve salatalığı bir pamuk yardımı ile koltuk altınıza haftada bir defaya mahsus olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Koltuk altını beyazlamak için denebilecek bir diğer yöntem ise limon suyu ve karbonat karışımıdır. Limon suyu ve karbonatı bir kap içerisine aktarın ve macun haline getirin. Macunu koltuk altı bölgenize uygulayarak beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Kararmış Bikini Bölgesi Nasıl Beyazlar?

Bikini bölgesinde meydana gelen kararmalar çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bikini bölgesinde kararmaların oluşmasında en büyük rolü yanlış yöntemlerin uygulanmasından kaynaklanır. Birçok kişi bikini bölgesinde ve koltuk altında meydana gelen kararmaların giderilmesi için çeşitli yöntemler deniyor. Ancak bu yöntemlerin yanlış uygulanması veya doğru bir yöntem olmaması halinde bu kararmalar hem daha fazla artar hem de daha sık ortaya çıkar. Buna bağlı olarak geçmesi de zorlaşır.

Kararmış bikini bölgesinin beyazlaması için uygulanabilecek ve uzmanlar tarafından önerilen yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • · Bikini bölgesinde meydana gelen kararmaların önüne geçmek için uygulanabilecek yöntemlerden biri iç çamaşır tercihidir. İç çamaşır tercihi yaparken polyester külotlardan olabildiğince uzak durmalısınız.
  • · Limon suyunu ve salatalık suyunu iyice sıkın. Sıkılan suyu bir kap içerisine aktarın ve karıştırın. Ardından bu karışımı bir pamuk yardımı ile kararma olan bölgeye sürün ve 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın.
  • · Sağlık açısından birçok olumlu etkiye sahip olan aloe vera bitkisi ile koltuk altı ve bikini bölgesi kararmalarında kurtulabilirsiniz. Aloe vera bitkisini ortadan ikiye kesin ve jel kısmını bikini bölgesinde kararma üzerinde sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Ardından bölgeyi yıkayın ve durulayın.

Koltuk Altı Neden Kararır?

Koltuk altı kararmalarının belirli bir nedeni yoktur. Ancak bu kararmaların artmasını sağlayan birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin önüne geçmek kararmayı önleyebileceği gibi yok edilmesini de sağlayacaktır. Koltuk altı kararmalarının meydana gelmesine neden olan faktörler aşağıdaki gibidir;

  •  Koltuk altı vücudumuzda en az hava alan bölgelerden biridir. Çok az hava almasından dolayı kararmaların meydana gelmesi oldukça normal bir durumdur. Koltuk altınızı havalandırmanız ve bunun için çeşitli kremler kullanmanız kararmanın önüne geçebilir.
  •  Koltuk altının kararmasına neden olan bir diğer durum ise yanlış tıraş edilmesidir. Ağdanın çok sıcak bir şekilde uygulanması veya jiletin cildinizi tahriş etmesi durumunda kararmalar meydana gelebilir.
  •  Koltuk altınızı kimyasal maddeler ile direkt olarak temas etmeniz halinde kararmalar meydana gelebilir. Özellikle sıkça deodorant kullanılması koltuk altının kararmasına neden olan etkenlerden biridir. Deodorant seçimini doğru yapmak bu sorununu önüne geçebilir. Deodorant seçimi yaparken mutlaka kaliteli olduğundan ve cilt tipinize uygun olduğundan emin olmalısınız.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.