Karbonat Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?Yüze Faydaları ve Zararları

02.08.2021
2.412
Karbonat Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?Yüze Faydaları ve Zararları

Karbonat Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? Karbonat yüz maskesi nasıl yapılır sorusu günümüzde birçok kişi tarafından merak edilen konulardan birisidir. Karbonat, cilt için herhangi bir sakıncası bulunmayan bir ürün olduğundan yüz maskesinde çok fazla tercih edilir. Yapılan maskeler yüzdeki sivilce, akne, kırışıklık, siyah nokta gibi birçok problemin giderilmesinde etkilidir.

Karbonat Maskesi Tarifi

 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • 1 çorba kaşığı su

Yapılışı
Karbonat ve su bir kaba alınarak güzelce karıştırıp ve macun haline getirin. Daha sonra bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla güzelce yıkayın. Karbonat maskesi, yüzü yağ ve kirden arındırılarak daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Karbonatın Cilde Faydaları Nelerdir?

Karbonatın cilde faydaları nelerdir sorusuna cevaben birçok faydasını saymak mümkündür. Karbonat her evde bulunabilen ve cilt için oldukça faydalı bir üründür. Evde hazırlanabilen doğal ve bitkisel maskelerde kullanılan karbonat, günümüzde çok fazla kişi tarafından tercih edilir. Karbonatın cilde faydaları şunlardır:

 • Ciltteki ölü derileri giderir.
 • Siyah nokta ve aknelerin giderilmesinde etkilidir.
 • Ciltteki yaraların ve lekelerin sahibi olmasını sağlar.
 • Yüzdeki gözenekleri temizleyerek kişileri daha canlı ve daha pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını sağlar.
 • Ayak temizliğinde etkilidir.
 • Ciltteki yağ dengesini korumayı sağlar.

Karbonatın bunlara benzer birçok faydası bulunur. Dişlerin beyazlatılmasında da kullanılan karbonat, herkesin rahatlıkla alabileceği uygun fiyatlı ve düşük maliyetli bir üründür.

Sivilce İçin Karbonat Maskesi

Sivilce için karbonat maskesi, insanların hayatını olumsuz yönde etkileyen sivilcelerin tedavisinde oldukça etkilidir. Evde bulunan malzemeler ile yapılabilen karbonat maskesi sivilce ve lekelerini kaybolmasını sağlar.
Sivilce İçin Karbonat Maskesi:

 • Bir çay kaşığı karbonat
 • Bir çay kaşığı kadar yaş maya
 • Bir Çorba kaşığı su

Yapılışı:
Tüm malzemeler bir kap içerisine alarak güzelce karıştırın. Elde edilen karışımı, masaj yaparak sivilcelerin bulunduğu bölgelere uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bu maskenin 3-4 günde bir uygulanması tavsiye edilir.

Yoğurt Karbonat Maskesi Zararları

Yoğurt karbonat maskesi zararları ile ilgili bilinmesi gereken tüm maskelerde olduğu gibi yanlış uygulama sonrasında ciltte bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Karbonat, cilt için oldukça faydalı bir ürün olmasına rağmen yanlış ve aşırı kullanıldığında bazı zararları bulunur. Özellikle hassas ciltlerde yanlış kullanımında, tahrişe neden olabilir. Bunun yanı sıra yüzünde egzama, yara gibi cilt rahatsızlıkları bulunan kişilerin karbonatı kesinlikle uygulamamaları gerekir.
Yoğurt ve karbonat maskesinin cildinizde ne tür bir tepkimeye sebep olacağını araştırmak için küçük bir bölgede deneme yapılması gerekir. Ayrıca uygulanan tariflerin kaliteli ve güvenilir sitelerden alınması da önemlidir. Belirlenen gün aralığında, önerilen dakikalar içerisinde maskelerin uygulanması gerekir. Bunun yanı sıra karbonat miktarının da doğru ayarlanması önemli bir detaydır. Yapılan maskeleri, yumuşak bir şekilde masaj yaparak cilde uygulanması gerekir. Cilde zarar verecek uygulamalardan ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

Karbonat Maskesi Yüze Zarar Verir Mi

Cilde oldukça faydalı olan karbonat maskesi yüze zarar veriri mi sorusu bu maskeyi yapanlar tarafından çok sık sorulmaktadır.Karbonat maskesi hassas ve alerjiye yatkın ciltlerde tahrişe ve kızarıklığa neden olur.Ayrıca yüze çok fazla karbonat maskesi uygulamak cilt kuruluğuna ve nem kaybına neden olur.

karbonat maskesi nasıl yapılır

Yoğurt Karbonat Maskesi Şems Aslan

Yoğurt karbonat maskesi Şems Aslan tarafından belirlenen özel tariflerdir. Şems Aslan, verdiği maske tarifleri ile birçok cilt probleminin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Şems Aslan yoğurt ve karbonat maskesi, başarılı sonuçların elde edildiği özel bir maskedir.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi

 • Bir yemek kaşığı yoğurt
 • Bir çay kaşığı karbonat
 • 1 tatlı kaşığı mısır unu

Yapılışı
Tüm malzemeleri bir kap içerisine alarak güzelce karıştırın. Daha sonra yüzünüzü güzelce yıkayıp temizleyin. Yüzünüzü kuruttuktan sonra yoğurt ve karbonat maskesini yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekleyin ve yüzünüzü güzelce yıkayın.

Karbonat Maskesi Kullananlar

Karbonat maskesi kullananlar günümüzde oldukça fazla bir sayıya sahiptir. Yüz üzerinde meydana gelebilecek tüm lekelenme, akne veya sivilceleşme gibi cilt problemleri için birçok kişi etkili ve doğal olarak yapılan yöntemlerden biri olan karbonat maskesini tercih eder. Karbonat doğru kullanıldığında cilt için çok faydalı bir üründür.

Karbonat maskesi kullananların yorumları şöyledir:

 • Karbonat maskesi ile yüzümdeki sivilce ve siyah noktalardan kurtuldum.
 • Karbonat maskesini uyguladıktan kısa süre sonra arkadaşlarım ve ailem yüzümdeki değişiklikleri hemen fark etti.
 • Yıllardır gitmesi için uğraştığım sivilcelerim beni bırakıp gitti.
 • Karbonat maskesi ile yüzüm daha canlı ve dinamik bir görünüme kavuştu.

Karbonat maskesi ile ilgili internet sitelerinde bunlara benzer çok fazla yorum bulunur. Doğru ve güvenilir karbonat maskesi ile ciltte meydana gelen problemleri yok etmek oldukça kolaydır.

Karbonat Maskesi Beyazlatıcı

Karbonat maskesi beyazlatıcı etkiye sahiptir. Koltuk altı, dirsek gibi bölgelerde meydana gelen cilt kararmaları yok etmek için karbonat maskeleri tercih edilebilir. Doğru ve düzenli olarak uygulanan karbonat maskeleri ile ciltte meydana gelen kararmaların getirilmesi mümkündür. Beyazlatıcı etkiye sahip karbonat maskelerinden bazıları şunlardır:

Limon ve Karbonat Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı karbonat
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Yapılışı
Tüm malzemeleri bir kâse içerisine alarak güzelce karıştırın. Bu karışımı daha önceden temizlediğiniz yüzünüze güzelce uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkayın. Bu işlemi 3-4 günde bir uygulayın.

Karbonat ve Yoğurt Maskesi

 • 3 çorba kaşığı limon suyu
 • 2 çorba kaşığı karbonat
 • 1 tane yumurta
 • 1 çorba kaşığı yoğurt

Yapılışı
Tüm malzemeleri bir kâse içerisine alarak güzelce karıştırın. Macun haline gelene kadar malzemelerin karıştırılması önemlidir. Elde edilen karışımı, temiz yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu işlemi haftada 1-2 kez uygulayın. Düzenli uygulama sonrasında kısa sürede etkisi görülecektir. Tüm maskeler de olduğu gibi karbonat maskesi uygulamadan önce öncelikle vücudunuzda küçük bir bölgeye uygulayarak cildin vereceği tepkiye göre işleme devam edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Belediye Yardımları Yardım Basvurusu