Kaş Gürleştirme ve Kaş Bakım Yöntemleri

08.12.2023
5.994
Kaş Gürleştirme ve Kaş Bakım Yöntemleri

Kaş Gürleştirme

Kaşların yapısı da saçlara benzemektedir. Onlar da strese ya da genetik yapıya bağlı olarak, dökülebilmekte ve seyrekleşebilmektedir. Bu durumlarda da kaşların gürleştirilmesini sağlamak adına birçok yola başvurmak istenmektedir.

Öncelikle saça ne deni iyi bakılmakta ise, kaşlara da o özenli bakımı göstermek gerekmektedir.

Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Çok klasik bir cümle dahi olsa, yüz temizliğine son derece önem verilmesi gerekmektedir. Yüzün temiz olması aynı zamanda kaşların da temiz olması anlamına gelmektedir.

Daha sonrasında ise, nasıl ki saçlar taranarak düzgün bir şekil verilmekte ise, kaşlar da taranarak düzgün bir biçime sokulmalıdır. Dökülen kaşlar için de bu uygulanabilmektedir. Zira, kaç diplerini uyararak çıkmaları sağlanabilmektedir. Temiz bir kaş fırçası ile kaşlar düzgün bir biçimde, cilde zarar vermeden taranmalıdır. İleri geri hareketler ile kaşlar fırçalanmalıdır. Bu uygulama, özellikle de duşlardan önce yapılmalıdır. Ayrıca da düzenli bir biçimde yapılması gerekmektedir.

kaş bakımı

Kaş Gürleştirici Serum Yapımı

Şimdi sırada, kaşların gürleşmesi sağlayabilmek adına hazırlanması gereken karışımın tarifini vermekte. Özellikle sarımsak yağından bahsetmek gerekir ise, içerisindeki yapılar gereği, kaşı besleyerek ve onu uyararak düzgün bir biçimde çıkmasını sağlamaktadır. Sıradaki ürün çörek otu yağıdır. Bu ürün de birçok derde devadır. Zira, çörek otu yağı birçok alanda kullanılmaktadır. Birçok hastalığın tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için kullanılan bir üründür. Buradaki görevi de kaşta herhangi bir problem var ise onu gidermek ve kaşları sağlıklı olmaları için uyarmaktır. Onları beslemektedir. Aralarındaki en önemli yağ Hint yağıdır. Çünkü asıl gürleştirici özelliğe sahip olan irin budur. Kaş, kirpik, saç uzatma işlemlerinin düzgün sonuç verebilmesi adına bu yağ kullanılmaktadır. En son olarak da biberiye yağı tavsiye edilebilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur ki; karışım hazırlanırken, kap içerisine konulacak miktarlarda, Hint yağı en fazla olmalıdır. Hint yağının yarısı miktarda sarımsak yağı ve yine Hint yağının yarısı miktarda olacak şekilde çörek otu yağı katılmalıdır. Biberiye yağı ise sadece birkaç damla damlatılacak şekilde olmalıdır. Biberiye saç için de kullanılmaktadır. Kullanıldığı yeri temizleme özelliğine sahiptir. Ama herkes için uygun olmayabilir. Bu durum göz önünde bulundurularak hareket edilmesi gerekmektedir.

Hazırlana bu karışım, her gün yatmadan önce kaşlara uygulanmalıdır. Temiz bir fırça ile nazik hareketler uygulayarak, kaşa iyice yedirilmesi gerekmektedir. Tüm gece boyunca kaşın üzerinde bekletilen karışım, sabah yıkanmalıdır.

 

Bu hususların yanı sıra, cilde iyi bakmak gerekmektedir. Kişiler, bakımlarına özen göstermelidir. Zira, psikolojik baskıların ya da rahatsızlıkların meydana getirdiği fiziksel sıkıntılar arasında, kaş, kirpik ve saç dökülmesi de yer almaktadır.

Ayrıca da kaşlarının ve saçlarının gürleşmesini isteyen bireyler, yapay gıdalardan olabildiğince uzak durmalıdır. Özellikle de paketlenmiş gıdalar, vücuda ve cilde tahmin edilenden daha fazla zarar vererek, cildin solmasına, saç ve kaşların dökülmesine yol açmaktadır.

Özellikle vitamin değeri yüksek besinler tercih edilerek, vücudun ihtiyacı olan değerler karşılanmalıdır. Sağlıklı olan beden, kendini hemen belli edecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.