Ellerde Bulunan Mürekkep Lekeleri Nasıl Ortadan Kaldırılır?

17.04.2023
7.532
Ellerde Bulunan Mürekkep Lekeleri Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Ellerde bulunan kalem ve mürekkep lekelerini çıkarta konusunda evde bulunan malzemeler ve kozmetik ürünler sık şekilde kullanılır. Yalnız kullanım esnasında tüm aşamalar uygulanmalıdır.

Eldeki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Etil Alkol Kullanımı

Etil alkol mürekkep lekesini çıkarma konusunda oldukça etkili olan bir maddedir. Bu ürün düzgün şekilde kullanarak elden mürekkep lekesi çıkarılır. Etil alkolün yanı sıra metil alkol de lekeleri çıkarma konusunda faydalıdır. Evlerde bulunan metil alkole örnek olarak kolonya verilebilir. Kolonya ellerdeki lekenin üzerine direkt olarak dökülür. Ayrıca kolonyalı bir mendil ile mürekkep lekesini silinebilir.

Poza Kullanımı

Mürekkep lekesi elden nasıl çıkar kapsamında poza taşı kullanımı yapılabilir. Kalem boyası ya da dökülen mürekkepli olan poza taşı ile ovulmalıdır. Poza taşı kullanımı kalem lekeleri ve yazıcı mürekkebi gibi lekelerin çıkarılması konusunda biraz zahmetli olsa da başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlar. Poza taşı kullanmadan önce sorun olan bölgeyi alkol ile yıkayın ve ovma işlemi yapın.

Aseton Kullanımı

Aseton hemen hemen her kadının evinde bulunan bir üründür. Ele bulaşan tükenmez kalem ve mürekkep lekesi çıkarma konusunda oldukça etkilidir. Çıkartma işlemleri esnasın da kişinin cildinde herhangi bir tahriş işlemi meydana getirmez. Asetonu pamuk üstüne dökün ve bulaşan bölgeye sürerek silin. Bu şekilde leke kolayca geçer.

Domates Kullanımı

Domates kullanımı birçok kişi tarafından bilinmeyen bir uygulamadır. Aseton gibi mürekkep ve kalem lekesi olan bölgelerdeki sorunlar kolayca bu ürünler geçer. Elde bulunan lekeleri cildi tahriş etmeden ortadan kaldırmaktadır. Yukarıdaki mürekkep ve kalem lekesi çıkarma konusunda kullanılan ürünler elinin altında bulunmayan için oldukça pratik bir çözümdür. 1 domates ortadan ikiye bölünür ve yarım domates elde bulunan kalem lekesi üzerinde ovulur. Bu sayede leke geçer. Elde bulunan kalem ve diğer lekelerin boyutuna göre diğer yarım domates de kullanılabilir.

Tırnak ve Elde Bulunan Mürekkep Lekesi Nasıl Geçer?

Özellikli kadınların el ve tırnak bakımları ile görüntüleri oldukça önemlidir. Bu güzel görüntüyü maaf edecek olan etkenler arasında mürekkep ve kalem lekesi yer alır. Yazı yazarken ya da yazıcı kartuşu değiştirirken ele sürülen mürekkepler sorun yaşanmasına sebep olur. Bu tarz lekeleri çıkartmak için elde bulunan malzemeler ile kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Eldeki ve tırnaktaki lekelerin ortadan kaldırılması için;

Gerekli Malzemeler

  • Tırnak fırçası
  • Saç spreyi
  • Sabun
  • Siyah Sabun
  • Aseton
  • Pamuk
  • Diş macunu
  • Ağartıcı

Uygulama ve Hazırlık

İlk olarak sorun yaşayan kişinin sabun ve su ile ellerini güzelce yıkaması gerekir. Bu sayede ellerde ve tırnaklarda bulunan mürekkepler azaltılmış olur. Siyah sabun kullanımı yapmak sorunu ortadan kaldırmak amacı ile kullanılır. Siyah sabun özellikle tırnaklarda olan sorunlar için faydalıdır. Leke olan tırnaklara diş macunu sürün ve bu şekilde 1 dakika boyunca bekleyin. Sonrasında evde bulunan tırnak fırçası ile tırnaklarınızı güzelce ovun. Tırnak fırçası mevcut değilse eski bir diş fırçası ile de aynı işlemi yapabilirsiniz. Diş macunu birçok leke çıkarma konusunda fayda sağladığı gibi bu lekede de fayda sağlamaktadır.
Mürekkebin olduğu alanlara ve tırnaklarınıza saç spreyi uygulaması yapın. Sıktıktan sonra 10 saniye boyunca bekleyin. Sonrasında sabun ve su ile güzelce yıkayın. Ağartıcı olan solüsyonlarda bu konuda oldukça faydalıdır. Elleri kuru hisseden kişilerde nemlendirici losyon kullanmalıdır. Kulak çubuğuna aseton damlatın ve tırnaklarınızı bununla ovun. Bu şekilde elinizde ve tırnağınızda olan lekeler kolay şekilde çıkar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.