Roll on ve Deodorant Kullanımı Sonrası Oluşan Lekeler Nasıl Temizlenir?

20.04.2023
6.705
Roll on ve Deodorant Kullanımı Sonrası Oluşan Lekeler Nasıl Temizlenir?

Roll on ve deodorant kullanımı sonucunda meydana gelen lekeleri çıkartmak için nasıl temizleneceği konusunda detaylı şekilde bilgi sahibi olmak gerekir. Bu sayede temizleme işlemi kolayca yapılır.

Roll on ve Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

 

Özellikle yaz aylarında kötü kokulardan korunmak, kıyafetlerin ve insanlar vücutlarının kokmasının önüne geçmek için deodorant ve roll on tarzında ürünler kullanmaktadır. Bu ürünler yaz aylarından ve ilkbaharın sıcak günlerinde daha sık şekilde kullanılır.  Roll on ve deodorantların bazıları kıyafetlerde iz bırakırken, bazıları pudralı olmasından kaynaklı olarak cilt üzerinde kalır. Özellikle kıyafetlerde meydana gelen deodorant ve roll on lekesi ter ile karıştığında sarı lekelere sebep olur. Elbiselerin, badilerin, elbiselerin, gömleklerin ve siyah tişörtlerin koltuk altı kısmında ter izlerine benze sarı izler kullanım sonucunda ortaya çıkar. Roll on ve deodorant lekelerinden kesinlikle kurtulmak istiyorsanız kullanılacak olan yöntem ne olursa olsun kıyafetlerde lekeli olan kısımların kesinlikle ütülenmemesi gerekir. Bu en önemli ve dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Ütü kullanımları yapılırsa lekeleri çıkartmak zorlaşır. Çünkü lekeler kıyafetlerin hemen iç dokusuna işler. Bundan kaynaklı olarak da lekeleri çıkarma işlemi oldukça zor bir hale gelir. Yani lekeleri çıkarma işlemi yapmak için mutlaka detaylara ve önemli püf noktalara dikkat etmek çok önemlidir.

Roll on ve Deodorant Lekesi Çıkarma

 

 

Deodorant ve roll on lekeleri çıkarma işlemleri için basit olan çamaşır yıkama kurallarının dışında bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Lekeleri çıkarma için özel fonlar ve özel çabalar gerekmektedir. Bunun için;

  • Tuz kullanımı; deodorant ve roll on lekeleri konusunda deneyimli olan ev kadınları bir tutam tuzun lekeler konusunda uzman olduğunu bilirler. Bu tarz lekeler için tuz ile kıyafetin suda bastırılması gerekir. Bastırma işleminde kıyafetin 10 saat kalması sonrasında ılık suyla durulanması gerekir.
  • Sirke; beyaz sirke özellikle sarı olan ter lekeleri için iyi bir leke çıkarıcı olarak kullanılır. Lekeleri kısmı su ile ıslatın ve bir gece boyunca beyaz sirkenin içinde bekletin. Sabah olduğunda lekeli kıyafetleri ılık su yardımı ile temizleyin.
  • Amonyak; amonyak kullanımı herkes için gerçek bir cankurtarandır. Deodorant ve roll on lekelerini yenen bir madde olduğu için 2 ila 3 dakika içinde sorunu ortadan kaldırır. Amonyak seyreltirilerek kullanılmalıdır.
  • Votka; lekeli olan kıyafetleri daha önceden su yardımı ile ıslatın. Sonrasında seyreltilmiş olan votkayı lekenin üzerine dökerek en az bir saat bekletin. 1 bardak votka yine 1 bardak su yardımı ile seyreltilmelidir.

Cilde ve Kıyafete Deodorant İle Roll On Nasıl Uygulanır?

Deodorant ve roll on seçimlerinde dikkatli olmak en önemli detaydır. Pudralı ve leke bırakan ürünlerden uzak kalınması gerekir. Özellikle pudralı olan ürünler kıyafetlerin üzerine uzaktan sıkılır. Roll on ise kesinlikle leke bırakmaması adına temiz cilde uygulanmalıdır. Her daim bu ürünler kuru cilde uygulanır.  Ayrıca koltuk altı ürünleri sürüldükten sonra kuruması beklenmelidir. Bu detaylara dikkat edildiği sürece lekelerden uzak kalmak mümkün hale gelir. Aksi halde lekelere mahkum kalır ve her daim temizleme konusunda çaba harcamak gerekmektedir. Lekeleri temizleme için püf noktaların bilinmesi de çok önemlidir.

YORUMLAR

  1. Sevda Develi dedi ki:

    Süper hayatı kolaştırması için her bilgi var♥?♥?