Saç Boyası Lekesini Elden Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

06.07.2017
5.992
Saç Boyası Lekesini Elden Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Saç Boyası elden çıkmayabilir ve bu durum pek de hoş olmayan bir görüntüye yol açar. Ancak bu lekelerden kurtulmak mümkündür. Peki eldeki saç boyası nasıl çıkar? İşte pratik yöntemleri…

Eldeki Saç Boyası Lekesi

 

Eldeki saç boyası lekesi saçını boyayan her kadının veya erkeğin maruz kaldığı ve rahatsız olduğu bir sorundur. Eldiven kullanmayı ihmal ettiyseniz bu kalıcı boyanın etkilerinden de kaçamazsınız. Elden uzun süre çıkmayan bu boyaları çıkarmak elbette mümkündür. Ancak bu boyaları çıkarmak isterken cildinize zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Bu lekeler elini kolay terk etmeyecektir. Ancak zamana bırakarak da bu lekelerden kurtulabilirsiniz. O kadar zamanım yok diyorsanız sizin için derlediğimiz yöntemlerden birini deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerle cildinize zarar vermeden bu kötü izlerden kurtulabilirsiniz. Saçınızı boyamadan önce alacağınız küçük önlemlerle bu lekelere maruz kalmaktan korunabileceğinizi unutmayın.

Elinizden bu lekeler nasıl çıkar diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre. Ancak bu yöntemleri uygulamadan önce cildinizi iyi tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu yöntemlerden herhangi biri cildinize alerji yapabilir. Uygulama yapmadan önce cildinizin küçük bir yerinde deneme yapmayı ihmal etmeyin.

Elinize bulaşan bu boya lekesinden kurtulmak kulağa çok uzak bir ihtimal gibi gelebilir. Hele ki kullandığınız boya siyah bir boya ise. Ancak birazdan okuyacağınız yöntemlerle elinize bulaşan bu boyalardan kolayca kurtulabileceğinizi göreceksiniz. Saça sürülen boyanın leke yapmaması için uygulamadan önce vazelin veya cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle ellerinize bakım yapmanız tavsiye olunur. Peki saç boyası elden nasıl çıkar? İşte pratik yöntemleri…

Diş macunu

Elinizdeki bu boya lekelerini çıkarmanın çeşitli yolları vardır. Ancak size en etkili yolları sıralamamız gerekirse soda bazlı diş macununu örnek verebiliriz. Bu diş macunu içeriğindeki fırın soda sayesinde boya moleküllerine hızlıca etki edecektir. Fırın soda çok etkili bir çözeltidir. Boya izleri için kullanılabilecek en etkili yöntemlerdendir. Öncelikle ürünün etki edebilmesi için fazlalık boyayı en kısa sürede elinizden uzaklaştırın. Cildinizde ne kadar uzun süre kalırsa kalıcılığı da o derece uzun olacaktır.

 

Fırın soda güçlü bir çözeltidir ve doğrudan cilde uygulanması alerji veya tahrişe sebep olabilir. Bu nedenle sadece fırın soda etkili ve ya içeriğinde fırın soda olan bir diş macunu tercih etmelisiniz.

Adımları eksiksiz uygularsanız bu yöntemden başka bir yönteme ihtiyaç duymadan bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Öncelikle fazlalığı uzaklaştırdıktan sonra bir miktar sodalı diş macununu elinize uygulayın ve parmak uçlarınızla masaj yapın. Etkili formülü sayesinde cildinizden uzaklaştığını göreceksiniz. Ancak uygulamaya geçmeden önce alerji riskine karşı test etmeyi unutmayın. Kızarıklıkla karşılaştığınız an uygulamayı bırakın.

Limon suyu ve kabartma tozu

Bir diğer etkili yöntem ise limon suyu ve kabartma tozuyla hazırlayacağınız çözeltidir. Bu çözelti de alerji riski yüksek yöntemlerdendir. Bu nedenle uygulamaya geçmeden önce test ediniz. Bir bardak suya yarım limonun suyunu ve bir çorba kaşığı karbonatı ekleyerek çözelti haline getirin. Elinizi bu karışım ile yıkadığınızda bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

 

Zeytinyağı, Bebek Yağı veya Yağ Bazlı Nemlendirici

Özelikle hassas ciltli kişiler için en ideal yöntem bu ürünlerden birini kullanmaktır. Pamuk yardımıyla elinize uygulayabilirsiniz ve cildiniz bu yöntemlerden biriyle zarar görmez. Pamuk yardımıyla uygulamayı birkaç dakika sürdürün. Lekelerin tamamen yok olduğunu göreceksiniz. Uygulama ardından ılık suyla durulayın. Eğer leke henüz çıkmamışsa işlemi yeniden uygulayabilirsiniz.

Saç Spreyi ve Sirke

Saç spreyini ve sirkeyi birlikte uyguladığınızda etkin bir çözelti elde edebilirsiniz. Pamuk yardımıyla elinize uygulayın ardından ılık suyla durulayın. Bu işlemi sıklıkla uygulamayın. Cildinizi tahriş edebilir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.