Saç Boyasını Akıtmak İçin Evde Nasıl Uygulamalar Yapılmalıdır?

17.07.2017
7.230
Saç Boyasını Akıtmak İçin Evde Nasıl Uygulamalar Yapılmalıdır?

Saç boyasını saçtan akıtmak için birbirinden farklı birçok yöntem kullanılabilir. Bu uygulamalar doğru şekilde yapıldığında işe yarar ve kesin sonuçların meydana çıkmasını sağlar.

Doğal Çözümler

Karbonat Kullanımı

 

Gerekli Malzemeler

 • Yemek kaşığı
 • Kase
 • Saç kremi
 • Karbonat
 • Kepeğe karşı etkili şampuan

Öncelikli olarak kepeğe karşı olan şampuan ile saçlar yıkanır. Kepek önleyici şampuan içinde bulunan yüksek düzeydeki PH seviyesi saç boyası çıkarma konusunda etkilidir. Ardından saçınızı iyice durulayın. Bir kasenin içinde karbonatı ve şampuanı karıştırın. Ardından bu karışımı saç diplerine olabildiğince yedirerek uygulayın. Masaj yaparcasına karışımı uygulamak gerekmektedir. Saç boyası çıkarmak için bu uygulamanın 10 dakika boyunca saçta kalması gerekir. Ardından saçlarda kalıntı kalmayacak şekilde durulama işlemi yapılır. Kepeğe karşı şampuan yardımı ile saçlar tekrardan yıkanır, durulanır ve ardından saç kremi uygulaması yapılır. Özellikle saç diplerindeki boyaları çıkarma konusunda fayda sağlar. Bu uygulamanın haftada bir kez yapılması fayda sağlar. Düzensiz kullanıldığında saçlardaki boyanın akmadığını ve işe yaramadığını gözlemleyebilirsiniz. Bundan dolayı düzenli uygulanmalıdır.

Limon Kullanımı

 

Gerekli Malzemeler

 • Limon kabukları
 • Su
 • Bone

Özellikle saçta bulunan siyah boya çıkarma konusunda faydalı bir karışımdır. Limon kabuklarını rendeleyin. 2 su bardağı suyun içine atarak kaynatın. Hazırlanan bu karışım ile saçlarınızı iyice ıslatın ve bone ile kapatın. Siyah saç boyasını çıkarmak için bekletebildiğiniz kadar bu şekilde bekletin. Saç boyası saçtan nasıl çıkar kapsamında 2 hafta bir kez bu uygulamayı yapın.

Kepek Şampuanı ve Zeytinyağı Kullanımı

Gerekli Malzemeler

 • Zeytinyağı
 • Kepeğe karşı etkili şampuan

Saçlarınızı sıcak su yardımı ile iyice yıkayın. Zeytinyağını benmari usulü saçlarına yetecek kadar ısıtma yapın. Isıtılan zeytinyağını saçlarına uygulayın ve yarım saat boyunca bekletin. Ardından kepeğe karşı etkili olan şampuan ile zeytinyağı temizlenene kadar yıkayın. Kepek şampuanı bulamazsanız bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Bu işlemi özellikle saçlarınızı boyadıktan kısa bir süre yapmanız uygun olacaktır. Açık saç boyası ve siyah saç boyası çıkarma konusunda etkili bir çözümdür. Bu uygulamanın haftada bir kez yapılması fayda sağlar.

Diğer Uygulama Çeşitleri

Beyaz Sabun Kullanımı

 

Beyaz kalıp sabunu şampuanlamadan önce kullanmak saç boyalarının ve diplerindeki boyaların çıkarma konusunda fayda sağlar. Düzenli kullanıldığı sürece boya çıkar. Ayrıca saç boyası kokusu nasıl çıkar kapsamında da kullanılabilir. Bu uygulamanın haftada bir kez yapılması fayda sağlar.

Açıcı Kullanımı

Sprey açıcı olarak üretilmiş olan ürünler siyah boya akıtma ve boya kokusu önleme konusunda etkilidir. Sprey açıcı ürünler kullanım talimatları dahilinde boya kokusu ve rengi çıkartır. Bunun dışında bilinçsiz şekilde kullanıldığında saçlara ciddi zararlar verir. Siyah ve açık renkli boyalara açıcılar ile kuaförler tarafından çıkarılır ve onlardan yardım alınmalıdır. Kişilerin açıcı maddeleri kendilerinin kullanması büyük sorunlar yaşamasına da sebep olabilir.

Kepeğe Karşı Şampuan

 

Kepeğe karşı olan şampuanlar ile düzenli şekilde saç yıkamak renginin akmasına ve kokusu için fayda sağlar. Saçların boyanmasının ardından akıtma yapmak için kepeğe karşı olan şampuanın düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir. Hatta saçlarında boya tutmadığını iddia eden kişiler varsa bunlar genelde hep bu tarz ürünleri kullanan kişilerdir.

Boya Akıtan Şampuanlar

Piyasada boyaların akması için birçok şampuan çeşidi bulunur. Bu tarz ürünler saç bakım merkezlerinde ve kuaförlerde de sık şekilde kullanılır. Özellikle kuaförler için toptan malzeme satan yerlerden bu tarz şampuan çeşitlerini satın alabilirsiniz. Bu şampuanlar saçlardaki boyaların kısa süre içinde akmasını sağlar. Hızlı çözüm sunan bir seçenektir. Haftada kaç kez uygulanacağı konusunda satın alınan yerden bilgi alınması gerekir.

YORUMLAR

 1. sude dedi ki:

  denicem ama bakalım

 2. sevtap dedi ki:

  Saç diplerimde kaşıntı ve pullanma var uzun zamandır. Birçok şey denedim artık kızarıklıklar oluyordu saç diplerimde ara ara sivilcelenme oluyordu. Cildiye doktoru bir arkadaşım var bana doğal keratin önerdi saç çıkarıcı titanyum seti aldım kullanmaya başladım saç diplerim de bir sıkıntı kalmadı çok rahatım artık. Hafif dökülme kaşıntı falan hepsi geçti.