Tendeki Saç Boyası Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

06.07.2017
6.018
Tendeki Saç Boyası Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Saç boyası lekeleri özellikle cildinizden çıkarması zor lekelerdir. Ancak evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle cildinize zarar vermeden bu lekelerden kurtulabilirsiniz. İşte pratik yöntemleri ve kullanılacak malzemeler…

Saç Boyası Lekesi

 

Saç boyası kadınların güzellik için kullandıkları en yaygın ürünlerdendir. Ancak bu ürünler profesyonel eller tarafından uygulanmadığında cildinize bulaşabilir ve zorlu lekeleri ardında bırakır. Bu lekeler sıradan sabunlarla yıkama yoluyla giderilemez. Ancak zamanla bu izlerden kurtulabilirsiniz. O kadar zamanım yok diyorsanız birazdan okuyacağınız yöntemlerden birini deneyerek işe başlayabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamadan önce cilt tipinizi iyi tanımalı ve alerjiniz olan ürünleri cildinizle temas ettirmemelisiniz. Tene bulaşan saç boyası lekeleri için çözümleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Saç boyası zamanla da çıkar ancak vaktiniz yoksa yağlı ürünlerden yararlanabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı gibi maddeler hassas cilde sahip kişiler için ideal çözümler arasındadır.

Bu lekelerden kurtulmak artık kabusunuz olmak zorunda değil. Evde kolayca uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle bu izlerden tamamen kurtulabilirsiniz. Ancak bu lekelere maruz kalmak istemiyorsanız bazı önlemler almanızda fayda vardır. Öncelikle bu ürünü evde uygulayacaksınız mutlaka eldiven takınız. Bu sayede ellerinizi bu lekelerden koruyabilirsiniz. Ayrıca yüzünüz için de uygulayacağınız basit çözümler vardır. Yüz çizginize ve alnınıza vazelin veya cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi bolca uygulamanız işlem sırasında cildinizin boyanmamasını sağlayacaktır.

Fırın Sodalı Diş Macunu

Bu lekeler eğer cildinize bulaştıysa hemen müdahale etmeniz gerekmektedir. Hemen müdahale etme imkanınız olmazsa bu lekeler kuruyacak ve durum çok daha içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için önlemler almayı ihmal etmemelisiniz. Fırın soda normal sodadan farklı bir üründür. Toz halinde bulunur ve çok güçlü bir kimyasaldır. Direkt olarak cilde uygulamak sakıncalı olabilir. Ancak bu ürün genellikle diş macunlarında kullanılır ve beyazlatıcı etkisinden yararlanılır.

 

Fırın sodayı doğrudan cildinize uygulamanız özelikle hassas bir cilde sahipseniz tavsiye edilmez. Bu madde zorlu lekelerin çıkarılmasında oldukça etkili bir maddedir. Cilde doğrudan uygulanması sakıncalı olduğu için fırın soda içeren bir diş macunundan yararlanabilirsiniz.

Fırın sodalı diş macunlarını birçok markette bulabilirsiniz. Genellikle jel olmayan beyaz yapıdaki diş macunlarında bulunur. Böyle bir diş macunu edindikten sonra uygulamaya geçebilirsiniz. Öncelikle parmağınıza bir miktar alın ve cildinizin lekeli bölgesine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Bu yöntem ile saç boyası lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Bebek yağı veya zeytinyağı

Özellikle hassas cilde sahip kişiler için en ideal çözüm bu ürünlerden birini kullanmaktır. Bu maddeler cildinizin gözenekleri içerisine işler ve zorlu boya lekelerini kolayca çıkarırken aynı zamanda cildinize zarar vermez. Ancak yağlı cilt tipine sahip kişilerde sık uygulama yapıldığı takdirde sivilcelenmeye sebep olabilir. Bu durumu önlemek için uygulamadan sonra beyaz sabunla cildinizi yıkamanızda fayda vardır. Bir miktar bebek yağını veya zeytinyağını pamuk yardımıyla cildinize masaj yaparak uygulayın. Bu işlemi birkaç dakika boyunca tekrarlayın.

 

Lav sabunu

Özellikle motor yağı veya katran gibi zorlu lekeleri çıkarmada kullanılan bu ürün saç boyası lekeleri için de oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak hassas cilde sahip kişilerde tahrişe sebep olabilir. Bu sebeple önce cldinizin bir kısmında test etmenizde fayda vardır. Ardından sorun yoksa su ile köpürtüp cildinize uygulayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.