Saçlara Yapışmış Olan Sakız Tarzında Maddelerden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

28.06.2017
6.515
Saçlara Yapışmış Olan Sakız Tarzında Maddelerden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Saça yapışan sakız tarzında olan maddelerden kurtulmak için genelde saç kesimine gidilir. Bunu yapmak yerine doğal olan çözümleri kullanmak daha net sonuçların elde edilmesini sağlar.

Saça Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir?

 

Saça yapışan sakız nasıl çıkar, saça sakız yapışması kadınların yaşadığı en önemli sorunlar içinde yer alır. Birçok kadın bununla baş edemediği için saçını kestirir ve sonrasında fazlasıyla üzülür. Aslında saça sakız yapışırsa sorunu için uygulanacak birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler içinde en sık kullanılan ve işe yarayanlar;

Fıstık ezmesi kullanımı; fıstık ezmesi kullanımı için kullanılacak olan maddenin içinin pürüzsüz olması çok önemlidir. Özellikle doğal olan yer fıstığı ezmesi saçlarında beslenmesine olanak sağlar. Bu işlemin uygulanması için saçlar bir toka yardımı ile ayrılmalıdır. Temiz olan saçların karışmaması çok önemlidir. Bir diş fırçası yardımı ile fıstık ezmesi saça sürülür. Sakızın üstünden başlayın ve diş fırçasıyla aşağı doğru hareket ettirmek gerekir. Bu sayede sakızın parçalanması sağlanır. Hatta gerekirse bu işlemi tarak yardımı ile de yapabilirsiniz. Sakızın düşmesinden sonra kâğıt havlu yardımı ile saçlarınızı silin. Sonrasında saçları bol şampuan ve su ile durulamanız gerekmektedir. Yağlı bir ürün olduğundan dolayı saçların temizlenmesi çok önemlidir.

Sakızın donmasını sağlayın, saça sakız yapışırsa nasıl çıkar kapsamında gerekli olan malzemeler;

  • Buz
  • Poşet
  • Tarak

Buz uygulaması yapmak saçlarda bulunan sakızın donmasına olanak sağlar. Bu uygulama diğer uygulamalara göre bazı kişilerin canını yakabilir. Donan sakız yani sertleşen sakız kırılarak saçlardan çıkartılır. Çıkartılma esnasında saçların sakızın içinde kalması can acıtabilmektedir. Saçlarda bulunan sakızın donmasını sağlamak için buz poşete koyulur ve uygulanır. Hatta sakız işlem esnasında yumuşarsa buz uygulaması tekrardan yapılmalıdır. Saça sakız yapışması nasıl çıkar kapsamında en son saça yemek yağı uygulanmalıdır. Bu uygulamadan sonra saçın bol şampuan ve su ile durulamanız gerekmektedir.

Yağ İçeren Maddeler Nasıl Kullanılır?

 

Yağ içeriği olan maddeler en son çara olarak saçta bulunan sakızların çıkartılması için uygulanır. Saç silikonu, vazelin, soğuk krema, saç köpüğü ve yemeklik yağ kullanımı bu kapsamda yapılabilir. Etkilenen saçların ve temiz olan saçları lastik bir toka yardımı ile ayırmak gerekir. Bu sayede kullanılacak olan ürünler diğer saçlara da bulaşmaz. Ayrıca lekenin etrafını alüminyum folyo ile sarmakta bulaşması konusunda fayda sağlar. Kullanılacak olan yağlı ürün tercih edildikten sonra parmakların yardımı ile lekenin üzerine tamamen sürülür. Yalnız sakız yeni yapışmışa mutlaka kuruması beklenmelidir. Ürün sürümünden sonra 10 dakika boyunca beklenmesi gerekir. Sonra geniş dişli bir tarak yardımı ile sakız dışarıya atılmalıdır. Sakızı hızlı şekilde temizlemek gerekir. Çabuk yumuşayabileceğinden ve saçınıza tekrardan tutunabileceğinden dolayı hızlı hareket edilmelidir. Sakızın saçlardan atılmasından sonra kâğıt bir havlu yardımı ile saçta kalan yağ iyice temizlenir. Hatta yumuşak temiz bir bez yardımı ile de silinebilir. Bu sayede kalan yağdan kısa süre içinde kurtulmak mümkündür. Bu uygulamadan sonra saçın bol şampuan ve su ile durulamanız gerekmektedir. Hatta bazı ürünler kokulu olduğu için 2 ya da 3 kez şampuan yapılması gerekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.