Suni Deri Temizleme İşlemleri Nasıl ve Hangi Uygulamalar Eşliğinde Yapılır?

16.07.2017
6.829
Suni Deri Temizleme İşlemleri Nasıl ve Hangi Uygulamalar Eşliğinde Yapılır?

Suni deri ürünlerin temizlenmesi de yapılacak olan işlemlerin doğal ürünler ile yapılması ürüne zarar vermez. Zaten bu tarz ürünlerin düzenli bir şekilde bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Doğal Çözümler

 

Şampuan

Gerekli Malzemeler

  • Fırça
  • Su
  • Şampuan
  • Kuru bez

Bir fırça yardımı ile suni deri üzerinde bulunan lekeleri fırçalayın. Fırça ile mümkün olabildiğinde kirleri yok edin ve kuru bez yardımı ile ürünleri silin. 1 çay kaşığı hafif deri şampuanı 2 su bardağı suda inceltin. Bezi sabunlu sıvıya batırın, sonra iyice nemlendirerek damlayacak şekilde sıkın. Ceket ya da suni deri olan diğer ürünleri bununla silin. Ardından duru su ile tekrar silerek suni derinin kurumasına izin verin. Kuruma işlemini kesinlikle güneş altında yapmayın. Suni deri üzerindeki lekeler çıktıktan sonra çatlamasını ve kurumasını önlemek için deri kremi ya da jel uygulayın. Jel veya kremi en etkili şekilde kullanmak için üreticinin talimatlarını izleyin. Jel ve kremin kullanılması için derin in mutlaka temiz olması gerekir.

Bulaşık Deterjanı Kullanın

 

Gerekli Malzemeler

  • Bulaşık deterjanı
  • Su
  • Kova
  • Temiz bez

Suni deri üzerindeki lekeler için anında müdahale yapmak oldukça önemli bir detaydır. Suni deri nasıl temizlenir kapsamında sabunlu su hazırlamak için, bir kovanın içine sıcak su yarıya kadar doldurulur. Kaliteli bir bulaşık deterjanı suyun içine eklenir ve kabarcıklar meydana gelinceye kadar karıştırılır. Mont, ceket ve diğer deri ürünleri konusunda kalitesiz bulaşık deterjanları zarar meydana getirebileceğinden dolayı kesinlikle kullanılmamalıdır. Hazırlanan karışımın içine temiz, yumuşak bir bez batırılmalı ve fazla suyu sıkılmalıdır. Ceket, mont ve diğer suni deri ürünlerinin suya aşırı düzeyde maruz kalmaması için suyun bezin üzerinden damlamasına gerekir.  Suni deri ürünleri üzerinden lekeler çıkıncaya kadar bez ile silinerek temizleme işlemine devam edilir. Ardından temiz, kuru, yumuşak bir bez yardımı ile kurulama yapılmalıdır. Kurulama yapılmasından kaynaklı olarak kuruma kolaylaşacaktır. Suni deri ceket, mont ve diğer ürünleri üzerindeki lekeler birçok bölgede mevcutsa bir bölge çıkarıldıktan sonra diğer bölgede uygulama yapılmalıdır. Bu sayede ürünlere zarar verilmeden uygulama yapılır. Ayrıca suni deri üzerindeki lekeler konusunda yapılacak olan temizleme de çok fazla suyun derinin yüzeyine aktarılmaması da çok önemlidir.

Bebek Mendili Kullanımı

 

Suni deri üzerindeki lekeler konusunda yapılacak olan temizleme uygulamalarında bebek ıslak mendillerinin kullanımları da yapılır. Özellikle dışarıda ya da lekeler oluştuğu anda hızlı ve pratik şekilde temizleme olanağı sunar. Islak mendiller mont, ceket ve suni deri ürünleri üzerindeki lekelerin temizlenmesi için yeterli miktarda nemi içerir. Zaten ürün bebeklerin hassas cildi için üretildiği için kullandığınız ürüne de zarar vermez. Islak mendillerin cep için üretilmiş olan çeşitlerini kullanarak lekeler üzerinde kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz.

Parlatma Yapın

Suni deri ceket, mont ve diğer ürünlerin kullanılmasında ve bu ürünlerin bakımının yapılmasında parlatma işlemleri yapmakta yer alır. Bu sayede derilerin ömrünün uzaması da sağlanır. Parlatmanın yapılabilmesi için ürünün temiz olması şarttır. Kirli ve lekeli olan üzerine parlatma malzemesi kesinlikle sürülmemelidir. Parlatma işlemlerini yapmak için temiz beyaz bir bezin üzerine parlatıcı ürün dökülür. Ürünün her tarafını bu bez ile dairesel şekilde silerek parlatın. Ürünün kuruması için bir askıya asın ve doğal yollar ile kurumasına izin verin. Askıya asılan ürünün sağa sola çarpmaması çok önemlidir. Bir yere çarpması sonucunda parlatma işlemi eşit şekilde yapılmaz. Parlatma için kullanılacak olan ürünlerin üzerinde nasıl kullanılacağına dair kullanım talimatları bulunur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.