Varis Neden OLur? Evde Varis Tedavisi Nasıl Olur?

17.05.2022
3.439
Varis Neden OLur? Evde Varis Tedavisi Nasıl Olur?

Varis neden olur? Evde Varis tedavisi nasıl olur? Varis, genelde kadınlarda ve hatta gençlerde görülen bir damar hastalığıdır. Varis genelde bacaklarda görülmektedir. Varis oldukça yaygın olan sağlık problemlerinden bir tanesidir. Önlem alınmadığı taktirde, kılcal ilerlemeler devam ederek varisin yayılmasına sebep olur. Peki günlük yaşantımızda sık sık karşılaştığımız varis nasıl geçer? Varis neden olur? 

Evde Varis Tedavisi Nasıl Olur?

Evde varis tedavisi nasıl olur? Evde varis tedavisi kullanılan yöntemler arasındadır. Peki evde varis tedavisi nasıl olur? Evde varis tedavisinde kukllanılacak malzemeler nelerdir?

  • Zencefil, sarı kantaron otu, biberiye ve sarımsak varisli bölgeye uygulanabilecek yöntemler arasında yer almaktadır.
  • Zencefil, iltihap söktürücü olarak bilinen bir besin türüdür. Bu sebeple zencefil özünün varisli damar üzerine sürülmesi, dolaşımı artırarak ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır.
  • Sarımsak da tıpkı zencefil gibi iltihap sökme üzerinde oldukça etkilidir. Ancak sarımsak, varisli damarla sürülerek değil doğrudan yenildiği zaman etki göstermektedir. Buna göre ezilmiş üç diş sarımsak ve birkaç damla limon, varislerin renginin acıkmasına yardımcı olmaktadır.
  • Biberiye ve sarı kantaron otu ise kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bu sebeple iki ürünün de varisin üzerine sürülmesi hem ağrıyı kesmek de hem de damarın şişkinliğini azaltmaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.