Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?Yumurta Akıyla Yüz Maskesi

17.03.2022
3.778
Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?Yumurta Akıyla Yüz Maskesi

 

Yumurta Akı Maskesi Nedir- Ne İşe Yarar?

Yumurta akı, cildi besleyen bir yapıya sahiptir.Cildi sıkılaştırarak gözenekleri küçültür. Ciltteki ölü hücreleri atar ve cildin daha canlı gözükmesine yardımcı olur. Ayrıca cildin rengini kazanmasına yardımcı olur.

Yumurta akı maskesi tek malzeme ile hazırlanabileceği gibi, birçok malzeme ile de karıştırılarak hazırlanabilmektedir. Daha fazla malzeme ile hazırlandığı taktirde, daha farklı biçimlerdev etki edebilmekte ve daha işe yarar hale gelmektedir.

Yumurta akı maskesi, doğal bir biçimde cildi onarır. Ciltteki problemleri en aza indirerek, daha sağlıklı bir cildin var olmasını sağlar.

Yumurta akı maskesi, gözenek sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Siyah noktaların temizlenmesi için kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Cildin yağ dengesinin de korunabilmesini sağlamak adına bu maske tercih edilebilmektedir. Cildi yağlı bir yapıya sahip olan bireylerin sıkça tercih edebileceği bir yöntemdir.

Ama şuna dikkat etmek gerekmektedir, özellikle de kuru bir cilde sahip olan bireyler, daha kuru bir cilt ile karşılaşabilmektedir. Yumurta akının yanı sıra, sarısı da çok büyük yarar sağlamaktadır. Özellikle de çok iyi bir nemlendiricidir.

Yumurta akı, yaşlanma karşıtı bir yapıya sahiptir.

Doğal yöntemler ile yapılan tedaviler ya da bakımlar, kimyasal maddelerin yan etkilerini barındırmadığından, daha iyi sonuç verir.

yumurta akı maskesi nasıl yapılır

Yumurta Akı Maskesi

Cildinizi güzelce yıkadıktan sonra karbonatı ve yumurta akını bir kasenin içerisinde güzelce karıştırın.Ağzınıza ve gözünüze gelmeyecek şekilde cildinize masaj yaparak yedirin.Yaklaşık on dakika bekledikten sonra iyicene durulayın.Sonra iyice kurulayın.

Farklı yumurta akı maskeleri mevcut durumdadır. Farklılıkları sebebiyeti ile de, farklı durumlara müdahale edebilmektedir.

En başta gözenek sıkılaştırıcı yumurta akı maskesinden bahsetmek gerekir ise; bu maske sayesinde, ciltteki açık gözenekler, sıkılaştırılarak, daha genç bir görüntü elde edilmesi sağlanmaktadır.

Gözenek sıkılaştırıcı yumurta akı maskesi şu şekilde hazırlanmaktadır; Bir yumurtanın akının yarısı bir kaba alınmalıdır. Ardından, bir çay kaşığı bal eklenmelidir. Son olarak da, bir çay kaşığı taze bir biçimde sıkılmış limon ile karışım hazırlanmalıdır.

Yumurta akı ve limon, cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Bal ise nemlendirici özelliği sayesinde, cildin nefes almasını sağlar.

Hazırlanan maske, her cilt tipi için kullanılabilmektedir. Hazırlanan maske, tek kullanıma özeldir.

Kullanım şekli; hazırlanan maske köpürene kadar karıştırılır. Ardından, göz altına gelmeyecek biçimde cilde uygulanır ve kurudukça da sürmeye devam edilir. Maske bittiğinde de, yine kuruyana dek beklenir. Ilık su ile temizlenerek, herhangi bir nemlendirici ile maskenin etkisi arttırılır.

Eğer ki, bu malzemeler kullanılmak istenmez ise, sadece yumurta akı ile de maske uygulanabilmektedir. Her iki durumda da bilinmesi gereken şey, maskenin köpük köpük olmasını sağlamak olmalıdır. Ayrıca unutulmamalıdır ki, maskeler cilt temizken uygulanır.

Siyah nokta giderici özelliğe sahip olan yumurta akı, bu amaç ile de kullanılabilmektedir.

Siyak nokta alımını gerçekleştirmek isteyen bireyler, yumurta akını yüzlerine sürmelerinin ardından, siyah noktalarının bulunduğu bölgeye peçete koyarak ve tekrar üzerine yumurta akı sürerek, en az yarım saat beklemelidir. Peçetelerin kuruması sonrasında, peçeteler yavaş bir biçimde yüzden çıkarılmalıdır.

Yumurta akı, protein bakımından çok zengindir. Vücuda girmesi halinde de çok büyük faydaları bulunmaktadır. Ama cilt yüzeyine ya da saça uygulanması halinde de çok iyi sonuç verdiği anlaşılmaktadır.

Yine gözenekleri sıkılaştırıp, kırışıklıkları önleyebilmesi adına bir maske tarifi daha mevcuttur.

İki yumurta akına, yarım limon suyu eklenmelidir. Ardından da bir yemek kaşığı sirke ile birlikte, karışım köpürene dek karıştırmak gerekmektedir.

Daha sonrasında ise, yüz ve boyun bölgesine dairesel hareketler ile uygulamak gerekmektedir. Maske kuruyana dek beklenmeli, ardından da soğuk su ile durulamak gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir husus da şudur; Yumurta akının alerji yapıp yapmadığını anlayabilmek için, elin bir kısmına bu maske uygulanmalıdır. Herhangi bir reaksiyonun gerçekleşmemesi halinde de kullanım mümkün olabilmektedir.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.